Zrób to sam: oryginalna lampa w stylu industrialnym KROK PO KROKU

2014-10-16 19:09

Marzy ci się designerska lampa w stylu industrialnym, ale fundusze nie pozwalają ci na jej zakup? Nic straconego! Nasz poradnik zrób to sam pokaże ci, KROK PO KROKU, jak zrobić lampę z odsłoniętymi żarówkami, która idealnie wpisze się w minimalistyczną aranżację lub wnętrze w stylu loftu!

Spis treści

 1. Zrób to sam: potrzebne materiały do zrobienia lampy
 2. Jak zrobić lampę: zrób to sam KROK PO KROKU
Kolorowa lampa w stylu industrialnym
Autor: Konrad Kalbarczyk Marzy ci się designerska lampa w stylu industrialnym, ale fundusze nie pozwalają ci na jej zakup? Nic straconego – z pomocą naszego poradnika wykonasz taką samodzielnie!

W naszym cyklu zrób to sam prezentujemy pomysł na wykonanie industrialnej lampy. Taka lampa jest dość prosta i tania. Jeśli szukasz innych pomysłów na oświetlenie w zrób to sam, zobacz inspiracje jak zrobić różne abażury.

Zrób to sam: potrzebne materiały do zrobienia lampy

Do wykonania oryginalnej lampy w stylu industrialnym potrzebne ci będą:

 • 4 przewody z wtyczką,
 • rozgałęźnik z 4 gniazdami,
 • 4 wsporniki Eko do karnisza,
 • 4 oprawki E27,
 • rurki termokurczliwe w 4 kolorach,
 • biała farba do drewna,
 • farby akrylowe w 4 kolorach,
 • 4 żarówki (60 W),
 • kołki, pędzelki, papier ścierny, śrubokręt, wkrętak, piłka i ostry nóż (najlepiej introligatorski).

Jak zrobić lampę: zrób to sam KROK PO KROKU

1. Pomaluj oprawkę farbą akrylową w danym kolorze. Aby farba lepiej się trzymała, najpierw przetrzyj powierzchnię oprawki drobnym papierem ściernym i odtłuść, na przykład denaturatem.2. Te same czynności (matowienie, oczyszczanie) powtórz na drewnianym wsporniku. Następnie pomaluj go białą farbą podkładową, a gdy wyschnie – farbą akrylową.3. Przytnij wspornik do pożądanej długości, by lampa odstawała od ściany na odległość nie większą niż 5-7 centymetrów.4. Pomalowaną obsadkę karnisza przymocuj do ściany. Konstrukcja będzie bardziej stabilna, jeśli posłużysz się kołkami rozporowymi.5. Czas na przymiarkę. Włóż wspornik w drewnianą obsadkę. W razie konieczności jeszcze go skróć.6. Włóż oprawkę we wspornik i sprawdź, czy wszystko pasuje. U dołu ściany przykręć rozgałęźnik.7. Na przewody nałóż osłonkę termokurczliwą w danym kolorze. Aby ułatwić sobie zadanie, spleć końcówki przewodów.8. Przełóż przewód przez oczko wspornika.9. Przełożony przewód podłącz do oprawki żarówki. Włóż wspornik w drewnianą obsadkę. Wkręć żarówkę, a przewód podłącz do rozgałęźnika.10. W ten sam sposób przygotuj pozostałe trzy kinkiety. Postaraj się zachować równe odległości podczas mocowania ich obok siebie na ścianie.Gotowe!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE