Zrób to sam: jak zrobić stylową dekorację z drewnianego tamborka?

2022-05-09 9:59

Jeśli lubisz samodzielnie wykonywać dekoracje do domu, to nasze ZRÓB TO SAM jest właśnie dla Ciebie! Na pewno wiesz do czego służy tamborek. Ale my oprócz podstawowego przeznaczenia, mamy jeszcze kilka innych pomysłów jak szybko i łatwo zrobić oryginalne dekoracje do domu w stylu skandynawskim i  rustykalnym.

Spis treści

  1. ZRÓB TO SAM: dekoracje do domu z tamborka
  2. ZRÓB TO SAM: jak zrobić stylowe dekoracje z drewnianym tamborkiem?

Te z nas, które kiedyś w swoim życiu miały do czynienia z haftem wiedzą co to jest tamborek? A dla niewtajemniczonych: jest to drewniana lub plastikowa okrągła ramka, która umożliwia napięcie tkaniny, na której chcemy haftować. Dzięki naprężeniu wyszywanie jest znacznie łatwiejsze. My pokażemy Wam kilka innych pomysłów DIY, na to jak jeszcze można wykorzystać drewniany tamborek.

ZRÓB TO SAM: dekoracje do domu z tamborka

Do wykonania dekoracji domu, z tamborkiem w roli głównej, potrzebne będą:

•    Drewniane tamborki (3 sztuki)•    Grube nici lub cienkie sznurki•    Nożyczki•    Kolorowe tkaniny•    Igła do wyszywania•    Zielone rośliny, koronki, zdjęcia… - wszystko to co jest lekkie i przyda Ci się do dekoracji domu.

Czytaj też: Zrób to sam: Jak przerobić ulubione akcesoria kuchenne w stylu vintage

Zrób to sam: Dekoracje z tamborkiem
Autor: agencjafree/living4media

ZRÓB TO SAM: jak zrobić stylowe dekoracje z drewnianym tamborkiem?

•    Letni zielnik w tamborkuZielnik w tamborku? Tak! Wystarczy rozpiąć zielone roślinki lub zioła pomiędzy dwiema, drewnianymi obręczami i dekoracja gotowa. Przytnij tylko wystające brzegi, by całość wyglądała estetycznie. Jest to dekoracja krótkotrwała, jednak dzięki temu można często ją zmieniać, w zależności od pory roku czy okazji.•    Koronki ujęte w okrągłą ramkęJeśli odziedziczyłaś po babci koronkowe serwetki, które chcesz ładnie eksponować, ale nie układać ich na półkach i komodach, w naszym ZRÓB TO SAM mamy dla Ciebie świetny pomysł! Umieść koronki w drewnianych tamborkach i powieś je karniszu lub pod lampą z prostym kloszem. Tak udekorowane tamborki najładniej wyglądają w grupie kilku sztuk.

Zobacz też: Zrób to sam: stojaki na miski dla psa

Zrób to sam: Dekoracje z tamborkiem
Autor: agencjafree/living4media

•    Łapacz snówProsty i minimalistyczny łapać snów. Stosując nasze DIY szybko i łatwo przywiążesz piórka do sznureczków, które następnie przełóż przez obręcz tamborka, dugą obręczą całość ustabilizuj. By mieć pewność, że sznureczki nie wypadną, przywiąż pióra do obu jego końców i przełóż sznurek przez mniejszą obręcz tak by końce z piórkami swobodnie zwisały.

Zrób to sam: Dekoracje z tamborkiem
Autor: agencjafree/living4media

•    Przybornik dla krawcowejChcesz zrobisz prezent mamie, której hobby jest szycie? Przygotuj dla niej przybornik na szpulki z nićmi lub na akcesoria krawieckie. Wykorzystaj w tym celu dwie kontrastowe tkaniny – kieszeń będzie lepiej widoczna. Ładnie przytnij brzegi. Dla większego bezpieczeństwa możesz je zszyć po lewej stronie. Przybornik na nici wykonasz z tamborka i kilku gwoździ, które umieścisz pomiędzy dwiema obręczami.•    Wieszak na ręcznikNie masz pomysłu jak powiesić ręcznik do rąk w łazience albo ściereczkę w kuchni, zwłaszcza jeśli zależy Ci na oryginalnym wystroju, a nie na plastikowych dodatkach z marketu? Mamy pomysł! Włóż jeden koniec ręcznika do drewnianego tamborka. Pozostała dłuższa część tkaniny będzie pełniła swoją użytkową funkcję, a co najważniejsze szybko będzie wysychała.•    Mobil z fotografiamiPołącz trzy tamborki pięcioma sznurkami, w naturalnym kolorze, tej samej długości. Pomiedzy obręczami pozostaw 20-15 cm. Na górze zwiąż końce sznurków w ładny węzeł i przymocuj do niego kółko, na którym będziesz mógł wieszać mobil na haczyku. Mobil możesz ozdobić kwiatami, koralikami, wstążkami i ulubionymi fotografiami. Możesz też do niego przyczepiać karteczki z ulubionymi sentencjami lub miłymi wiadomościami dla domowników. Mobil sprawdzi się też świetnie do eksponowania kartek świątecznych.

Zrób to sam: Dekoracje z tamborkiem
Autor: agencjafree/living4media
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE