Zrób to sam: jak przerobić ulubione akcesoria kuchenne w stylu vintage?

2017-12-28 10:49

Jeśli lubisz zmieniać przeznaczenie przedmiotów codziennego użytku lub posiadasz w domu sporo zdekompletowanych lub trochę uszkodzonych akcesoriów kuchennych, z którymi jeszcze nie chcesz się rozstać to DIY jest dla Ciebie! Zobacz jak możesz w inny sposób wykorzystać filiżanki, lejki, imbryki…

W każdym domu znajdziemy naczynia i akcesoria kuchenne, których już nie używamy. Są albo lekko uszkodzone ale mają wartość sentymentalną albo nie mają swojej pary. Jeśli lubisz styl vintage, masz zdolności manualne, zobacz jak łatwo, szybko i niedrogo możesz w zupełnie inny sposób wykorzystać talerzyki, lejki czy sitka. Zabaw się w projektanta i stwórz zegar ścienny z talerzyków lub paterę z sitka!

Co można zrobić z akcesoriów kuchennych KROK PO KROKU

Jeśli masz w domu nieużywane już lejki, filiżanki czy sitka do gotowania na parze, łatwo i szybko zmienisz ich przeznaczenie. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznych narzędzi ani wyjątkowych zdolności manualnych. Będą potrzebne: farba tablicowa, mechanizm zegara, sznurek lub gąbka, kawałek tkaniny. Wszystko kupisz w marketach budowlanych i sklepach dla hobbystów, a cześć rzeczy na pewno masz w domu.

  • Lampy z lejków

Metalowe lejki do przelewania soków, nieco zniszczone albo obite nie nadają się już do kontaktu z żywnością. Jednak można je wykorzystać w inny sposób.  Po zamontowaniu w nich – praktycznie bez używania żadnych specjalistycznych narzędzi, oprawki z żarówką i przewodem, stworzysz Lampe nad stół w stylu vintage. Jeśli kolor emalii pasuje do aranżacji wnętrza możesz tak pozostawić lejek, możesz tez „nowy klosz” pomalować w dowolnym kolorze farbą do metalu. W zależności od wielkości i lejka i stołu, możesz powiesić jeden klosz lub kilka spiętych w pęk.

 

Zrób to sam: akcesoria kuchenne na nowo
Autor: agencjafree/living4media

  • Zegar ścienny z talerzyków

Zostało ci kilka talerzyków, każdy z innego kompletu i nie wiesz co z nimi zrobić? Żal Ci je wyrzucić, ponieważ mają wartość sentymentalną? Z ośmiu talerzyków szybko i łatwo zrobisz nietypowy zegar ścienny. Na talerzykach namaluj farbą do szklą odpowiednie godziny (możesz to zrobić z przymrużeniem oka) i powieś na ścianie na haczykach. Mechanizm zegarowy ze wskazówkami kupisz w sklepach dla majsterkowiczów i hobbystów.

 Czytaj też: Jak przerobić starą komodę w designerski mebel

Zrób to sam: akcesoria kuchenne na nowo
Autor: agencjafree/living4media

  • Patera z sitka do gotowania na parze

Nie używasz już metalowego sitka, o regpowanej średnicy, do gotowania na parze? Przełóż przez górne krawędzie poszczególnych elementów kolorowy sznurek, by je ustabilizować. Włóż drobne owoce lub owoce i postaw „nową” paterę na stole, blacie kuchennym lub komodzie.

  • Igielniki z kieliszków do jaj

Do przygotowania igielników dla domowej krawcowej wystarczą nieużywane albo pamiątkowe kieliszki do jaj na miękko, gąbkę i skrawki tkanin, których u krawcowej pod dostatkiem. Przytnij gąbkę do wielkości minimalnie mniejszej niż kieliszek, owiń ją – niekoniecznie perfekcyjnie – i całość umieść w kieliszku. Podręczny, stylowy igielnik gotowy!

  • Imbryki i dzbanki do przechowywania sznurków

Każdy z nas posiada w domu nieużywane już albo pamiątkowe imbryczki i sznurki. Sznurki zazwyczaj plączą się w szufladach i nigdy nie możemy ich znaleźć wtedy kiedy są najbardziej potrzebne. Jeśli umieścisz kilka sznurków, zwiniętych w kłębki wewnątrz imbryka, ich końce wyciągniesz przez dzióbki, zawsze będziesz wiedział gdzie są sznurki, a imbryk będzie używany na co dzień.

 Czytaj też: Dekoracyjny koszyk w stylu skandynawskim

 

Zrób to sam: akcesoria kuchenne na nowo
Autor: agencjafree/living4media
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE