ZRÓB TO SAM: dekorowanie kafelków - malowanie na ceramice. WIDEO instruktaż

2013-06-27 8:23

Szablony do malowania kafelków w łazience. Zamień jednolite kafelki w ciekawe płytki dekoracyjne. Dekorowanie kafelków razem ze ZRÓB TO SAM nie jest trudne. Wybierz właściwy szablon, zakup farby i do dzieła. ZRÓB TO SAM podpowiadamy, jak wykonać dekorowanie kafelka i jak prosto malować na ceramice. Instruktaż WIDEO.

Dekorowanie kafelków
Autor: Marcin Czechowicz

Spis treści

 1. ZRÓB TO SAM: szablony do malowania kafelków
 2. ZRÓB TO SAM: dekorowanie kafelków krok po kroku
 3. Zrób to sam: dekorowanie kafelków - instruktaż WIDEO
 4. Malowanie kafelków tylko jednym ze sposobów na remont łazienki - inspiracje

W ZRÓB TO SAM pokazujemy, jak w prosty sposób ozdobić kafelek. Samodzielne dekorowanie płytek - malowanie na płytach wzoru - jest artystycznym pomysłem, który przyniesie nam wiele satysfakcji i oryginalnie ozdobi każdą, nawet małą łazienkę lub kuchnię.

Zobacz, jak dekorować kafelki za pomocą szablonu - obejrzyj WIDEO instruktaż. Przekonasz się, że malowanie na ceramice jest proste i przyjemne.

ZRÓB TO SAM: szablony do malowania kafelków

Potrzebujesz:

 • Szablon
 • Farby do malowania ceramiki
 • Mała gąbeczka do rozprowadzania farby
 • Pędzle
 • Taśma klejąca
 • Woda do mycia pędzli

ZRÓB TO SAM: dekorowanie kafelków krok po kroku

 1. Na początku przykładamy oczywiście wybrany przez nas szablon. Mogą to być wzory kwiatowe, geometryczne. Dostępne są gotowe wersje w sklepach dla plastyków lub papierniczych. Możemy również wykonać go samodzielnie, drukując formę z internetu i naklejając go na sztywny papier.
 2. Gdy mamy już gotowy wzór, możemy rozpocząć malowanie i dekorowanie kafelka. W dekowaniu kafelków stosujemy dwie techniki i kilka kolorów. Większe elementy szablonu tamujemy gąbeczką, mniejsze nakładamy delikatnie pędzlem.
 3. Konieczne będzie nałożenie kolejnej warstwy, aby kafelek był dokładnie pokryty farbą., tym bardziej, że kafelek zazwyczaj jest nieco chropowaty. Kolory mogą się łączyć, w ten sposób uzyskamy efekt cieniowania.
 4. Czekamy kilka minut, aby pierwsza warstwa wyschła, a następnie nakładamy drugą warstwę. Rysunek będzie bardziej wyraźny. Uwaga! Na kafelku mogą pojawić się malutkie bąbelki powietrza, należy zlikwidować je pędzelkiem, gdy farba jeszcze nie wyschła. Pomalowany kafelek zostawiamy do wyschnięcia, najlepiej na całą dobę.

To Cię zainteresuje:

Metamorfoza łazienki w 3 dni

Malowanie starych płytek

Zrób to sam: dekorowanie kafelków - instruktaż WIDEO

Malowanie kafelków tylko jednym ze sposobów na remont łazienki - inspiracje

Malowanie kafelków to tylko jeden z kilku sposobów na szybki remont łazienki. Jeśli chciałbyś coś zmienić w swoim wnętrzu, zajrzyj do naszych galerii. Znajdziesz w nich mnóstwo inspiracji!

Dekorowanie kafelków dla początkujących
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE