Zrób to sam: 5 pomysłów na niebieskie dodatki i ozdoby z jeansów!

2017-11-15 7:00

Dodatki dekoracyjne, organizer na ścianę przy biurku albo serwetki w kolorze niebieskim? W naszym ZRÓB TO SAM pokazujemy 5 pomysłów, na dodatki i dekoracje z ulubionych jeansów, które wykorzystasz w swoim domu lub będą świetnym prezentem.

Twoje ulubione jeansy są już niemodne? A może pojawiła się na nich plama nie do wywabienia? Żal Ci jednak wyrzucić ulubione ubranie i chcesz mu podarować drugie życie? Zobacz nasze ZRÓB TO SAM i 5 pomysłów na to jak przerobić ulubioną, jeansową garderobę na elementy aranżacji salonu lub sypialni. Niebieską, znaną wszystkim tkaniną, możesz ozdobić fronty szuflad, wykonać z niej organizer na drobiazgi przy biurku lub oryginalne dekoracje do domu.

Jak zrobić dodatki i ozdoby do domu z jeansu?

Jeśli lubisz oryginalny wystrój wnętrz i lubisz prace techniczne podpowiadamy jak szybko, łatwo i niedrogo zrobić 5 rzeczy, które wykorzystasz w domu. Nie potrzebujesz wyjątkowych umiejętności ani skomplikowanych urządzeń. Jeśli nie posiadasz w domu maszyny do szycia, zanieś tkaninę do punktu z poprawkami krawieckimi lub poproś o pomoc krawcową.

Do wykonania dekoracji z jeansu będą potrzebne:

-        jeans: spodnie, koszula, sukienka

-        klej do tkanin

-        maszyna d szycia

-        nożyce krawieckie

-        zszywacz tapicerski

-        pinezki tapicerskie

-        młotek

Czytaj też: Zrób to sam: zamykana szafka z szuflady

 Fronty szuflad w komodzie

Jeśli dysponujesz większymi fragmentami tkaniny jeansowej z nienoszonych już spodni, koszuli lub sukienki, a komoda w sypialni czasy świetności ma za sobą (lub trochę Ci się znudziła), ozdób fronty jej szuflad!

  • Potrzebne będą: tkanina, klej do tkanin, nożyce.

Wyjmij szuflady z komody i zdemontuj uchwyty. Przy pomocy specjalnego kleju do tkanin (nie zostawia plam i śladów) przyklej tkaninę do frontów szuflad. Tkaninę przytnij tak, żeby wewnątrz szuflady też ładnie i równo się kończyła. Przymocuj gałki – mogą to być szlufki ze starych spodni, przeskalowane guziki albo mieniące się kryształy – co tylko podkreśli Twoim zdaniem wygląd komody.

Czytaj też: Zrób to sam: modne osłonki na doniczki w stylu skandynawskim

Kieszenie na gazety i drobiazgi

Często przy sofie w salonie, fotelu lub łóżku w sypialni brakuje miejsca do przechowywania czasopism, pilotów i drobiazgów. Szybko i prosto wykonasz pomysłową półkę wykorzystując fragmenty starych jeansów, koszul lub kurtek.

  • Będą potrzebne: długa półka – drewniana w naturalnym wybarwieniu lub pomalowana, zszywacz i pinezki tapicerskie, młotek, maszyna do szycia, nożyczki.

O tym ile do deski przymocujesz rulonów, a ile kieszeni zdecyduj sam – sam wiesz najlepiej co Ci jest potrzebne. Zszyj na maszynie rulony, wykorzystując fragmenty tkaniny z ozdobnymi, podwójnymi szwami. Przymocuj je zszywaczem tapicerskim do deski. Następnie przymocuj do deski pinezkami tapicerskimi tylne kieszenie odprute ze spodni. Pomocnik na drobiazgi gotowy! 

 

Zrób to sam: dekoracje z jeansu
Autor: agencjafree/living4media

Dekoracja ścian – jeansowa sztuka

Jeśli szukasz pomysłów na oryginalną dekorację ściany albo chcesz komuś bliskiemu podarować oryginalny prezent możesz samodzielnie przygotować „dzieła sztuki”.

  • Potrzebne będą: ramki na zdjęcia, ubrania jeansowe, nożyczki i klej do tkanin, taśma dwustronna.

Kompozycje w ramkach układasz tak jak masz na to ochotę, wykorzystując charakterystyczne tylne kieszenie, szlufki lub z większego kawałka tkaniny wycinasz litery lub ulubione kształty. Przyklejasz do tła elementy klejem do tkanin i… gotowe!

Zrób to sam: dekoracje z jeansu
Autor: agencjafree/living4media

Dekoracja stołu - serwetki na stół

Szukasz pomysłu na prezent dla przyjaciółki lub dla mamy? A może brakuje Ci oryginalnych serwetek na stół? Mamy pomysł.

  • Potrzebne będą: większe fragmenty tkaniny seansowej, flizelina, wstążki, ozdobna pasmanteria, nożyczki, klej do tkanin.

Z większego fragmentu tkaniny wytnij okrągłe serwetki, żelazkiem przyprasuj od spodu flizelinę, która ją usztywni, następnie ozdób serwetki (przyklejając klejem do tkanin) kolorowymi wstążkami lub pasmanterią.

Zrób to sam: dekoracje z jeansu
Autor: agencjafree/living4media

Organizer przy biurku z… koszuli

Jeśli szukasz pomysłu na oryginalny organizer ścienny przy swoim biurku lub chcesz zrobić niespodziankę nastolatkowi na nowy rok szkolny zrób metodą ZRÓB TO SAM organizer z koszuli jeansowej.

  • Potrzebne będą: przód koszuli z nakładanymi kieszeniami, deska, płyta MDF lub tablica korkowa, zszywacz tapicerski i kilka ozdobnych gumek pasmanteryjnych.

Przymocuj dokładnie zszywaczem wybrany fragment koszuli do podkładu z drugiej strony, tak żeby tkanina była ładnie i równo naciągnięta. Załóż kolorowe gumki pasmanteryjne, które będą przytrzymywać płaskie drobiazgi. Oryginalny organizer ścienny gotowy!

 

Zrób to sam: dekoracje z jeansu
Autor: agencjafree/living4media