Rolety zamiast dzwiczek szafki. Jak uszyć rolety ZRÓB TO SAM

2014-09-26 16:13

Jak uszyć rolety, które można oprócz dekoracji okna, wykorzystać jako przesłonę w łazience, garderobie czy przedpokoju. Roleta z materiału jako przesłona może z powodzeniem zastąpić drzwiczki szafki, co więcej możemy wykonać ją samodzielnie! Instrukcja zrób to sam - krok po kroku.*+

Popularne rolety mają wiele funkcji. Oczywście najczęściej rolety materiałowe pojawiają się w oknach, pełniąc funkcję dekoracyjną i zapewniając prywatność domownikom. Jednak rolety materiałowe mogą z powodzeniem zastąpić drzwiczki do szafek. Pokazujemy jak uszyć rolety samodzielnie.

Taką roletę wystarczy, że zamontujemy na górze szafki za pomocą stalowej linki z klipsami (IKEA cena 9,90zł), przypinając pinezkami w kolorze tkaniny lub powiesimy na drążku wsuniętym w tunelik wykonany u góry rolety.

Materiałową roletę można wykonać w domu. Sprawdźcie w kolejnym naszym odcinku zrób to sam, jak uszyć rolety! Szyjemy rolety, które są widoczne na zdjęciu łazienki.

 

Roleta do szafki: potrzebne materiały

Do uszycia rolety z materiału zaprezentowanej w aranżacji łazienki będzie potrzebne płótno o szerokości 150 cm. Oczywiście jego szerokość i dłogość dopasowujecie do szafki, w której się ono pojawi.

Materiały można kupić np. w markecie z wyposażeniem wnętrz. Kolejne elementy potrzebne do zrobienia rolety to drążek drewniany o długości 1 m., drewniane spinacze do bielizny i tasiemka o szerokości 4 mm.

W galerii przy każdym zdjęciu znajdziecie szczegółową instrukcję jak uszyć rolety, dzięki której bez problemu zrobicie prezentowaną roletę!

Sprawdź: jak uszyć firany - panel na okno

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Letnie leniuchowanie - w numerze podpowiedzi, jak urządzić i wyposażyć salon pod chmurką. W ABC stylu angielska łazienka - podobną możesz mieć u siebie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Lipiec 2022