Prosta gwiazda z papieru. Jak zrobić gwiazdę z papieru 3D?

2023-12-20 16:58

Ozdoby świąteczne z papieru cieszą się niezwykłym powodzeniem. Gwiazda świąteczna z papieru do zawieszenia w oknie lub na ścianie to prawdziwy HIT wśród dekoracji bożonarodzeniowych! Zobacz, jak zrobić gwiazdę z papieru 3D: potrzebujesz jedynie papieru, nożyczek, kleju i naszej krótkiej instrukcji. Oto prosta gwiazda z papieru.

Spis treści

  1. Gwiazdka z papieru – pomysł na dekorację świąteczną
  2. Prosta gwiazda z papieru — potrzebne będą
  3. Prosta gwiazda z papieru  - krok po kroku
  4. Krok 1
  5. Krok 2
  6. Krok 3
  7. Krok 4
  8. Krok 5
  9. Proste ozdoby z papieru — inne pomysły
  10. Ozdoby świąteczne w kształcie gwiazdy

Ozdoby świąteczne z papieru są pełne uroku i łatwe do zrobienia. Naturalne, proste, lecz pomysłowe – odnajdą się niemal w każdym wnętrzu. Jeśli jesteś fanem stylu eko, powinny ci się spodobać ozdoby bożonarodzeniowe z papieru. Oprócz gwiazdek można też wykonać choinki z papieru, które ustawione na komodzie czy stole wprowadzą świąteczny nastrój.

Gwiazdka z papieru – pomysł na dekorację świąteczną

Boże Narodzenie kojarzy nam się z gwiazdką, dlatego proponujemy Wam samodzielne jej zrobienie z kilku kolorowych kartek. Takie ozdoby bożonarodzeniowe z papieru są modne i łatwe do samodzielnego wykonania. Mogą być z powodzeniem użyte jako ozdoby choinkowe. Papierowe gwiazdki ustroją też okno, roślinę w doniczce czy dowolną kompozycję dekoracyjną w domu. Sami możecie wybrać kolor i wielkość gwiazdki, nie zapominając o tym, jaka to świetna zabawa. KROK PO KROKU pokazujemy, jak w kilka chwil wyczarować gwiazdy bożonarodzeniowe z papieru.

Prosta gwiazda z papieru — potrzebne będą

Materiały potrzebne do wykonania gwiazdki to:

- kartki kolorowego papieru,- nożyczki,- klej do papieru,- linijka,- ołówek,- dziurkacz,- tasiemka.

Sprawdź też: Jak zrobić gwiazdę z papieru do zawieszenia w oknie

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY

Prosta gwiazda z papieru  - krok po kroku

Krok 1

Rozłóż kartkę A4 przed sobą i zagnij róg kartki, tworząc duży trójkąt. Odetnij pozostały pasek kartki. Następnie trójkąt złóż na pół, tworząc kolejny mniejszy rozmiar trójkąta.

Krok 2

Za pomocą linijki i ołówka narysuj linię na jednym z boków trójkąta ok. 2 cm od jego brzegu. Następnie poprowadź 4 linie, rozpoczynając od poprzednio narysowanej linii, pamiętając, że krawędź złożenia pozostaje na dole. Kolejnym krokiem jest przecięcie tych 4 linii nożyczkami.

Krok 3

Rozłóż kartkę papieru przed sobą. W tej chwili wygląda na kwadrat z przecięciami, po 5 z każdej strony. Sklej kolejno poprzecinane jej części, rozpoczynając od środka, czyli od 1 przecięcia, i tak co drugie przecięcie, czyli 3 i 5.

Krok 4

Przełóż figurę do góry nogami, tak by posklejane przecięcia były pod spodem. Teraz sklej pozostałe części, również zaczynając od środka, czyli 2 i 4 nacięcia razem.

Krok 5

W ten sposób powstała jedno z sześciu potrzebnych nam ramion gwiazdki. Po wykonaniu wszystkich ramion w identyczny sposób ułóż je jedno obok drugiego, tworząc gwiazdę, i sklej jej ramiona w środku i na bokach. Następnie za pomocą dziurkacza zrób otwór na tasiemkę, dzięki której ozdoba będzie mogła zawisnąć w wybranym przez Ciebie miejscu.

Proste ozdoby z papieru — inne pomysły

Proste ozdoby z papieru to przede wszystkim różnorodne zawieszki, np. na choinkę. Możesz je wykonać w prosty sposób, nawet wycinając z papieru z wykorzystaniem szablonu. Równie ciekawym pomysłem są ozdoby bożonarodzeniowe z papieru wykonywane w technice origami.

Podejdź do zadania kreatywnie. Najlepiej wykorzystaj niepotrzebne już kartki albo stare gazety. Stylowo i elegancko zaprezentują się ozdoby świąteczne z papieru przygotowane z

Tekst: Patrycja Malitka

Ozdoby świąteczne w kształcie gwiazdy