Stroik na cmentarz ZRÓB TO SAM: dekoracja ze sztucznych kwiatów na Wszystkich Świętych [WIDEO]

2020-10-29 13:02
Stroik na cmentarz
Autor: Thinkstockphotos.com

Stroik na cmentarz to dekoracja, która jest bardzo łatwa do zrobienia. Co więcej, sprawdzi się o wiele lepiej niż gotowa, kupiona wiązanka na Wszystkich Świętych. Jak zrobić stroik na grób ze sztucznych kwiatów? Przeczytaj poniżej i zobacz WIDEO instruktaż!

Proponowany przez nas stroik na cmentarz to wiązanka na Wszystkich Świętych wykonana ze sztucznych kwiatów. Takie rozwiązanie stanowi świetną alternatywę dla żywych kwiatów, które mają niestety ograniczoną żywotność – zwłaszcza w listopadzie, który potrafi zaskoczyć nawet zimową aurą. Stroik ze sztucznych kwiatów przetrwa w dobrym stanie o wiele dłużej. Nie straci swojej świeżości i wciąż będzie pięknie wyglądał jeszcze podczas Bożego Narodzenia.

Stroik na cmentarz: sztuczne kwiaty jak prawdziwe

Sztuczne kwiaty długo kojarzyły się z mało efektownym plastikiem i materiałami niskiej jakości. Na szczęście w ostatnich latach wiele się zmieniło w tym zakresie. W wielu wnętrzach zresztą królują bukiety ze sztucznych kwiatów, które łudząco przypominają te żywe. Co więcej, nie tracą swojej urody w miarę upływu czasu. Dlatego jeśli chcemy wykonać solidny, trwały i piękny stroik na cmentarz, wybierzmy kwiaty jak najbardziej zbliżone do tych prawdziwych.

Stroik na cmentarz: co będzie potrzebne?

Bazą stroika na Wszystkich Świętych jest konar drzewa. Będziemy potrzebować także:

  • pędów krzewów (np. rdestu);
  • kory kokosowej wybielanej;
  • sztucznych elementów dekoracyjnych: winogron, kwiatów peonii, ozdobnych owoców;
  • gąbki do suchych kwiatów, na której zamocujemy kompozycje;
  • włókien rattanu;
  • kory brzozowej;
  • sznurka, drucików ozdobnych, nożyczek, sekatora, obcęgów i gorącego kleju.

Zobacz także inne wiązanki na Wszystkich Świętych:

Dekoracja na grób ze świeżych kwiatów >>>

Wiązanka na Wszystkich Świętych: jak zrobić samodzielnie? >>>

Jak zrobić stroik na Wszystkich Świętych krok po kroku?

Dekorację na grób ze sztucznych kwiatów na Wszystkich Świętych rozpoczynamy od konara drzewa, który stanowi podstawę kompozycji. Do niego przymocujemy gorącym klejem gąbkę do suchych kwiatów. Klej nanosimy zarówno na gąbkę, jak i na konar.

Gdy klej zaschnie, a gąbka będzie stabilna, dekorujemy ją pędami krzewów (np. rdestu, który wysuszony ma barwę śliwkową albo bordową). Następnie mocujemy na gąbce rattan, który nada wiązance ażurowy charakter. Teraz możemy zacząć zdobić wiązankę kwiatami i listkami, które wcześniej przygotowaliśmy.

Aby zasłonić widoczne fragmenty, wykorzystujemy korę kokosową, którą mocujemy do gąbki za pomocą dekoracyjnych drucików. Następnie dodajemy grona sztucznych winogron, a zamiast tradycyjnej wstążki – sznurek. Na sam koniec dekorujemy wszystko korą brzozową. Gotowe!

Stroik na cmentarz ze sztucznych kwiatów – instrukcja WIDEO

Najpierw teoria, zatem teraz – praktyka. Na wideo pokazujemy, jak zrobić stroik ze sztucznych kwiatów – z dodatkiem wielu ciekawych elementów dekoracyjnych.

Dekoracje zrób to sam: GALERIE ZDJĘĆ

Autorskie dekoracje to nie tylko oszczędność pieniędzy, lecz także sposób na wykonanie unikalnych rzeczy. W galeriach zdjęć prowadzimy przez wszystkie etapy krok po kroku.