Nowoczesne wiązanki na cmentarz. Jakie kwiaty nadają się na cmentarz? Jak zrobić wiązankę na cmentarz?

2023-10-31 9:28

Wszystkich Świętych to okazja do chwili refleksji i czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Stroik na cmentarz możemy kupić w kwiaciarni lub wykonać sami. Polecamy tę drugą opcję. Sprawdź, z czego i jak zrobić wiązankę na cmentarz krok po kroku. Pełny instruktaż w formie WIDEO!

Spis treści:

Obchodzony 1 listopada dzień Wszystkich Świętych to czas kojarzący się z zadumą oraz wspominaniem bliskich. Odwiedzamy wtedy groby zmarłych, zapalając znicze, przynosząc kwiaty i wiązanki. Dekoracje możemy kupić gotowe albo zrobić je samodzielnie. Stroik na cmentarz w wersji zrób to sam nie stanowi dużego wyzwania, dlatego warto poświęcić trochę czasu i wykonać wiązankę z kwiatów w domu. Poniżej przedstawiamy instrukcję krok po kroku, jak zrobić wiązankę na cmentarz. 

Zobacz też: Jak zrobić prosty stroik na cmentarz? Piękne stroiki ze sztucznych kwiatów na Wszystkich Świętych, obejrzyj wideo

Wiązanka na cmentarz: co będzie potrzebne?

Aby zrobić wiązankę na cmentarz, będziemy potrzebowali kilku rzeczy. Pierwsza to floret, czyli gąbka florystyczna. Do tego oczywiście igliwie, czyli piękne, zielone gałązki. Elementy dekoracyjne możemy dodawać wedle uznania. Najpiękniej prezentują się żywe bądź sztuczne kwiaty – większe i mniejsze. Polecamy zwłaszcza piękne chryzantemy. Warto zestawiać je z ozdobnymi liśćmi i np. wstążkami. Przydadzą się również ostry nóż, którym usuniemy część igieł z gałązek, oraz nożyce do cięcia gałązek.

Jak zrobić wiązankę na cmentarz? Instrukcja krok po kroku

Florystka Anna Trojszczak pokazuje, w jaki sposób zrobić wiązankę na cmentarz na Wszystkich Świętych. Bazą kompozycji z kwiatów i igliwia jest oczywiście floret. Zaczynamy od nadania kształtu wiązance, przycinając i formując gałązki. Jeśli zdecydujemy się na sztuczne igły, umieszczamy je dookoła, wbijając we floret. Gałązki układamy, zaczynając od dolnej części floretu, i kierujemy się do góry.

Ważne jest ułożenie igliwia w taki sposób, aby floret nie był widoczny. Następnie w wiązance umieszczamy większe kwiaty, a wolne przestrzenie wypełniamy drobnymi kwiatami i dekoracyjnymi liśćmi. Na koniec możemy spryskać wiązankę nabłyszczaczem.

Nasz pomysł: z igliwiem ładnie się komponują liście monstery. Łatwo znajdziemy i żywe, i sztuczne - od kilku sezonów cieszą się niegasnącą popularnością.

Jak zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych? WIDEO

Tyle teorii – czas na praktykę. Wiązanka na cmentarz będzie łatwiejsza do zrobienia, gdy obejrzycie krótką filmową instrukcję.

Jak zrobić wiązankę na cmentarz z suszonych kwiatów? WIDEO

Jak zrobić jesienny bukiet, dekorację na drzwi i stroik na stół - GALERIE ZDJĘĆ