Zamień łazienkę w domowe spa, stwórz mydo w kształcie klejnotów. Wystarczy chwila

2022-09-21 11:19

W pierwszej chwili mogą nas zmylić. Z wyglądu przypominają bowiem szlifowane kamienie lub gadżety z innej galaktyki, a pachną słodkimi jagodami. Co się kryje za ich oryginalnymi formami? Mydełka! Proste w wykonaniu i jakie efektowne.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski KOLEKCJA KAMIENI O kształtach, aromatach i kolorach mydełek decyduje tylko twoja wyobraźnia. Zamiast z gotowych barwników możesz skorzystać np. z nieużywanych cieni do powiek. Własnoręcznie zrobione „minerały” postaw na kamiennej tacce lub mydelniczce. Tak będzie bardziej zjawiskowo.

POTRZEBNE BĘDĄ

Pigmenty perłowe (np. Jagodowe chabry, Biała perła, Czarna pantera – zielonyklub.pl), jagodowy aromat kosmetyczny, ok. 250 g bazy mydlanej transparentnej, ok. 250 g bazy mydlanej białej (zielonyklub.pl), silikonowa forma do muffinów, plastikowe kubki, duży szeroki nóż (bez ząbków), mały rondel, mieszadło.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 1

Wsyp do każdej foremki po pół łyżeczki pigmentów. Rozpuść w rondlu bezbarwną glicerynę. Dodaj kilka kropli aromatu. Wlej glicerynę do części foremek. Dobrze zamieszaj.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 2

Tak samo jak z bezbarwną, postąp z białą gliceryną. Gdy mydła zastygną, wypchnij je z form. Pokrój w kostki i prostokąty. Włóż do plastikowych kubków (do 3/4 ich wysokości).

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 3

Rozpuść mydło z czterech form i zalej nim kubki z „krajanką”. Wstaw do mikrofalówki. Podgrzewaj 10–20 sek., aż masa się rozpuści. Schłodź w misce z lodem, a potem w lodówce.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 4

Mydła są już twarde? Wyjmij je z kubeczków, rozcinając ostrożnie plastik. Postaw na szerszych podstawach i kolejno okrawaj nożem, nadając pożądane kształty minerałów.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE