Zamień łazienkę w domowe spa, stwórz mydo w kształcie klejnotów. Wystarczy chwila

2022-09-21 11:19

W pierwszej chwili mogą nas zmylić. Z wyglądu przypominają bowiem szlifowane kamienie lub gadżety z innej galaktyki, a pachną słodkimi jagodami. Co się kryje za ich oryginalnymi formami? Mydełka! Proste w wykonaniu i jakie efektowne.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski KOLEKCJA KAMIENI O kształtach, aromatach i kolorach mydełek decyduje tylko twoja wyobraźnia. Zamiast z gotowych barwników możesz skorzystać np. z nieużywanych cieni do powiek. Własnoręcznie zrobione „minerały” postaw na kamiennej tacce lub mydelniczce. Tak będzie bardziej zjawiskowo.

POTRZEBNE BĘDĄ

Pigmenty perłowe (np. Jagodowe chabry, Biała perła, Czarna pantera – zielonyklub.pl), jagodowy aromat kosmetyczny, ok. 250 g bazy mydlanej transparentnej, ok. 250 g bazy mydlanej białej (zielonyklub.pl), silikonowa forma do muffinów, plastikowe kubki, duży szeroki nóż (bez ząbków), mały rondel, mieszadło.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 1

Wsyp do każdej foremki po pół łyżeczki pigmentów. Rozpuść w rondlu bezbarwną glicerynę. Dodaj kilka kropli aromatu. Wlej glicerynę do części foremek. Dobrze zamieszaj.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 2

Tak samo jak z bezbarwną, postąp z białą gliceryną. Gdy mydła zastygną, wypchnij je z form. Pokrój w kostki i prostokąty. Włóż do plastikowych kubków (do 3/4 ich wysokości).

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 3

Rozpuść mydło z czterech form i zalej nim kubki z „krajanką”. Wstaw do mikrofalówki. Podgrzewaj 10–20 sek., aż masa się rozpuści. Schłodź w misce z lodem, a potem w lodówce.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

KROK 4

Mydła są już twarde? Wyjmij je z kubeczków, rozcinając ostrożnie plastik. Postaw na szerszych podstawach i kolejno okrawaj nożem, nadając pożądane kształty minerałów.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE