Musujące i pachnące kule do kąpieli DIY. Jak zrobić domowe kule do kąpieli

2023-07-28 15:59

Pięknie pachnące i musujące kule do kąpieli możesz wykonać własnoręcznie — sprawi ci to dużą satysfakcję. Nie wydawaj majątku, te domowe kule do kąpieli zrobisz w kilka chwil i poczujesz się jak w spa za miliony! Do dzieła!

Spis treści

  1. Potrzebne będą
  2. Krok 1
  3. Krok 2
  4. Krok 3
  5. Krok 4
  6. Zobacz też: Słynna projektantka zdradza prosty patent. Metamorfoza starej komody w 4 krokach

Potrzebne będą

160 g (1 kubek) sody oczyszczonej, 80 g (1/2 kubka) kwasku cytrynowego, zielona japońska herbata matcha, olejek zapachowy, np. limonkowy, cytrynowy, miętowy lub inny ulubiony, 30 g oleju (2 łyżki) oleju kokosowego, miska, trzepaczka, łyżka, 5 foremek.

ZTS Kule do kąpieli
Autor: Mariusz Bykowski

Krok 1

Wsypujemy do miski sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy. Mieszamy trzepaczką. Dodajemy herbatę matcha – według uznania (jednak nie więcej niż 1/4 kubka).

Krok 2

Dodajemy kilka kropli ulubionego olejku zapachowego oraz dwie łyżki oleju kokosowego (jeśli ma stałą konsystencję, warto odrobinę go podgrzać w kąpieli wodnej).

Przeczytaj też: Metamorfoza łazienki w bloku. Ściany małego wnętrza pokrywa... gazeta

Krok 3

Mieszamy wszystkie składniki do momentu uzyskania konsystencji przypominającej mokry piasek. Jeśli masa jest zbyt sucha, wkrapiamy kilka kropli oleju. Łączymy całość.

Krok 4

Upychamy masę w formach i dociskamy do siebie połówki kul. Zostawiamy na dobę w chłodnym miejscu, np. w lodówce (by nie pachniały za mocno, warto je w coś zapakować).

Zobacz też: Słynna projektantka zdradza prosty patent. Metamorfoza starej komody w 4 krokach

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE