Miejsce do pracy: jak ujarzmić wszędobylskie kable przy biurku? Czy można się ich pozbyć? Tak!

2020-12-29 19:56 Monika Czerwińska-Konarska

Miejsce do pracy w domu to miejsce szczególne, mamy kilka pomysłów jak uporządkować kable. Czasem przy biurku spędzamy czas dla przyjemności, czasem jest to po prostu nasze stałe miejsce do pracy. Dlatego warto zadbać o to, by miejsce do pracy w domu było uporządkowane, ładne i bezpieczne.

Każde biurko rządzi się swoimi prawami. Co właściciel, to biurko. Jedne są uporządkowane, nie ma na  nich nic zbędnego, o widocznych kablach i przewodach nawet nie wspominając. Porządek jest nawet pod biurkiem. Inna kategoria biurek funkcjonuje na zasadzie: jak mnie widzisz tak mnie masz.

Zobacz: wybieramy biurko dla ucznia >>>

Jest na nich wszystko, z niesfornymi kablami na blacie i pod biurkiem na czele. I właśnie właścicielom tych biurek dedykujemy ten artykuł.

Miejsce do pracy w domu: ujarzmiamy kable na biurku

Na każdym biurku brakuje miejsca, jakie by nie było. Nawet na tych największych. Sytuację pogarszają wszędobylskie kable. Przede wszystkim od ładowarek, czasem głośników i routerów. Na szczęście dostępne są już smartfony, które można ładować bezprzewodowo, jednak znacząca większość telefonów cały czas wymaga ładowarek przewodowych. Do tego kabel do ładowania laptopa, słuchawki. I tak nasze miejsce do pracy zamiast sprzyjać kreatywności przeistacza się w kłębowisko za długich kabli, do których w dodatku często trudno znaleźć właściwą wtyczkę.

Zobacz: gadżety na biurko >>>

Na szczęście coraz łatwiej kupić pomysłowe gadżety, które nie tylko pozwalają na skrócenie za długich przewodów, ale też przymocowanie ich do brzegu blatu biurka, dzięki czemu zawsze mają swoje miejsce. Możemy też korzystać z akcesoriów, które utrzymują wtyczki w jednym miejscu – my nie musimy nurkować pod biurkiem, a wtyczka jest zawsze pod ręką! Jest jeszcze inna niebagatelna kwestia dotycząca gadżetów porządkujących kable na biurku – są po prostu bardzo ładne, często bardzo dobrej jakości. Niektóre są dyskretne, a inne bajecznie kolorowe.

Miejsce do pracy w domu: porządkujemy przewody pod blatem

To co się dzieje pod biurkiem też często woła o pomstę do nieba. Nie dość, że kłębowisko kabli jest po prostu niebezpieczne, trudno też utrzymać podłogę i przewody w czystości. Stają się siedliskiem kurzu. Dlatego warto korzystać z dostępnych  w sklepach samoprzylepnych płytek utrzymujących kable pod biurkiem na miejscu, listew przypodłogowych z komorami  na przewody oraz plakietek z napisami do którego urządzenia prowadzi dany kabel. Montaż tych gadżetów może nie jest najprzyjemniejszy, wymaga trochę sprawności, ale z pewnością nigdy nie będziemy żałowali decyzji o skorzystaniu z tych drobnych przedmiotów. Miejsce do pracy stanie się przyjemnością, a my sami zauważymy ile czasu dotąd traciliśmy na sprzątanie i szukanie właściwych wtyczek lub ładowarek.

NOWY NUMER

Marcowe „Moje Mieszkanie” przynosi Japandi, trend łączący skandynawski minimalizm i japońską prostotę. Dla amatorów kolorów i wzorów wspaniałe tkaniny na obiciach mebli, zasłony, poduszki. A tym, którym brakuje światła - lustra.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Marzec 2021