Łatwe dekoracje na Boże Narodzenie: ozdobisz dom w kilka minut

2019-06-25 12:23
Dekoracja domu z bombek
Autor: agencjafree/living4media Dekoracja schodów i holu z bombek powieszonych na balustradzie.

Święta coraz bliżej. Warto pomyśleć o dekoracjach. Podrzucamy klika pomysłów na proste ozdoby świąteczne, które zrobisz w klika minut z tego co zazwyczaj masz już w domu!

Zadbaj o świąteczny wystrój mieszkania. Dekorowanie wnętrz na Boże Narodzenie jest dobrą zabawą. W sklepach jest tak duży wybór dodatków i ozdób świątecznych, w każdym stylu i kolorystyce, że nawet najbardziej wytrawnym dekoratorom trudno się zdecydować. Ale większość ozdób możesz wykonać samodzielnie. Oto kilka pomysłów na dekoracje świąteczne, które są efektowne i łatwe do zrobienia. Ich wykonanie zabierze kilka minut, a do ich zrobienia można wykorzystać to co już mamy w domu - bombki, przybory kuchenne, rośliny itp. Zobacz jak przystroić wnętrza, by stylowo i w niebanalny sposób wprowadzić do nich świąteczną atmosferę.

Ozdoby świąteczne z bombek

Tradycyjne świąteczne girlandy pięknie dekorują schody, poręcze, czy portal kominka. W bożonarodzeniowych aranżacjach nie może zabraknąć bombek, które oprócz zawieszenia na choince, można wykorzystać do wykonania różnych stroików. Proponują pomysłową i bardzo prostą dekorację schodów. Wybieramy bombki w trzech podobnych kolorach, na przykład pomarańczowym, czerwonym i fioletowym, gładkie – bez wzorów, różnej wielkości. Przywiązujemy do nich dopasowane kolorystycznie wstążki i przekładamy przez tralki schodów, tak żeby bombki były zawieszone na różnych wysokościach. W ten prosty i niezbyt kosztowny sposób powstaje oryginalna, świąteczna dekoracja schodów i holu. Z bombek możemy także zrobić ładną dekorację okna. Wystarczy do bombki przymocować gałązkę ostrokrzewu lub jarzębiny i powiesić na karniszu na czerwonej wstążce, jedną lub kilka.

Dekoracje na Boże Narodzenie z foremek do ciastek i mchu

Metalowe foremki do kruchych ciasteczek i pierniczków są w prawie każdym domu. Wystarczy dokupić trochę zielonego mchu - na giełdzie florystycznej, umieścić go w foremkach, na przykład w kształcie gwiazdek i oryginalna świąteczna ozdoba stołu w stylu eko gotowa. Foremki możemy także wykorzystać jako pierścienie na serwetki w aranżacji stołu. Tu sprawdzą się foremki w kształcie choinki, mikołaja, gwiazdki lub serca.

Czytaj też: jak składać serwetki?

Dekoracja świąteczna na ścianie

Ściana pomalowana farbą tablicową jest doskonałym miejscem do sezonowych i okolicznościowych dekoracji. Możemy na czarnej ścianie namalować białą kredą choinkę. Na jej konturach możemy też zawiesić lampki choinkowe. Jest to idealny pomysł dla tych, którzy chcieliby mieć drzewko już od początku grudnia. Możemy też narysować choinkę kolorową kredą – wtedy drzewko i prezenty będą wyglądały jeszcze bardziej prawdziwie – docenią je nie tylko dzieci.

Czytaj też: jak dobrać lampki choinkowe >>>

Naturalne dekoracje na Boże Narodzenie: gałęzie z szyszkami

Ozdoby świąteczne inspirowane naturą to zawsze strzał w dziesiątkę. Gałązki świerkowe, czy surowe drewno ładnie wyeksponowane wprowadzą przytulny skandynawski klimat. Aby wykonać świąteczną kompozycję wystarczy kilka gałązek z szyszkami – najładniejsze są modrzewiowe – umieścić w wazonie, słoju lub zawiesić je nad stołem. Na gałęziach możemy powiesić kilka lekkich bombek, np. z papieru lub gwiazdek. Możemy je też oświetlić małymi lampkami choinkowymi. Taka naturalna świąteczna dekoracja z modrzewiowych gałązek ozdobi mieszkanie w stylu skandynawskim, eko, jak i nowoczesnym.

Świąteczne wianki z czekoladkami

Świetną świąteczną ozdobą drzwi będą stroiki ozdobione bombkami i czekoladkami. Możemy je wpleść pomiędzy gałązki jodły albo jemioły, tak jak bombki lub suszone owoce. Każdy gość lub strudzony wędrowiec, oczekując na otwarcie drzwi, może się poczęstować.

Dekoracje świąteczne malowane farbami kredowymi

Doskonały efekt osiągniemy malując gałęzie i drewno do kominka farbami kredowymi. Kolorowy stosik ładnie rozjaśni ciemne palenisko. Zwykłe gałęzie, pomalowane na biało, ułożone na ścianie w formie choinki i oświetlone lampkami choinkowymi staną się wdzięczną i oryginalną ozdobą salonu. Taka "alternatywna" choinka jest również znakomitą ozdobą świąteczną dla tych, którzy wyjeżdżają na święta i nie chcą ubierać prawdziwej choinki. Innym pomysłem jest wianek z szyszek pomalowanych kilkoma pastelowymi kolorami. Świąteczne dekoracje z materiałów naturalnych pomalowane farbami kredowymi pasują do wnętrz w stylu skandynawskim i retro.