Lampki choinkowe w buteleczkach: pomysł na oświetlenie świąteczne

2017-12-18 10:14
Lampki choinkowe
Autor: Lights 4 Fun Efektowne świąteczne lampki (Lights4fun.com) mają swoją odmianę ze złocistymi choinkami. Nasza propozycja? Zrób swoje, autorskie!

Lampki choinkowe to wdzięczny materiał do dekoratorskich popisów. Można je tradycyjnie rozwiesić na drzewku, ale też stworzyć girlandy czy ozdoby na ścianę. A gdyby tak każde światełko zamknąć w buteleczce z innym świątecznym drobiazgiem? To nasz pomysł na kreatywną ozdobę na Boże Narodzenie!

Lampki w buteleczkach – co będzie potrzebne?

Jak można się domyślać, potrzebujemy małych buteleczek – jedną sztukę na lampkę. Konieczne będą też korki, dlatego lepiej od razu wyposażyć się w buteleczki z nimi w komplecie. Do tego oczywiście lampki choinkowe i wybrane drobiazgi, które umieścimy w środku.

Spokojniejszą, bardziej stylową wersję zrobisz, wkładając do wszystkich buteleczek takie same ozdoby. W wersji zabawniejszej czy odważniejszej (np. do pokoju dziecięcego) niech każda buteleczka ma inną dekorację.

Lampki świąteczne w buteleczkach krok po kroku

1. Umyj buteleczki i dobrze osusz.

2. Włóż do nich ozdoby i lampki. Natnij koreczki, przez szczelinkę przełóż przewód – gotowe!

..  Renifer z filcu krok po kroku – instrukcja i szablon >>>

..  Choinka z szyszek – jak zrobić samodzielnie? PORADNIK >>>

Dekoracje świąteczne z lampek choinkowych

Jak jeszcze można wykorzystać lampki choinkowe? Mamy kilka podpowiedzi:

Choinka z lampek: wystarczy w taki sposób zawiesić lampki na ścianie, by układały się w kształt choinki. Można do niej dodać inne ulubione ozdoby świąteczne.

Świąteczna dekoracja okna: lampki warto umieścić wzdłuż framugi okna. Można je również przymocować do szyby – wtedy ozdoba świąteczna będzie doskonale widoczna także na zewnątrz. Inna opcja? Lekkie, delikatne lampki doczep do firanki.

Lampki plus szyszki: wieniec lampek możemy ciekawie połączyć z drobnymi szyszkami. Będzie klimatycznie i naturalnie.

Choinka świąteczna w różnych odsłonach – GALERIE ZDJĘĆ

Choinka z czerwonymi dodatkami, ubrana na biało, a może biało-złota bądź biało-srebrna? Sprawdź, jak prezentują się różne choinki bożonarodzeniowe, i poszukaj inspiracji dla swojego domu.