Jak zrobić mydło? Prosty przepis DIY na mydło krok po kroku

2024-06-15 8:18

W pierwszej chwili mogą nas zmylić. Z wyglądu przypominają bowiem szlifowane kamienie lub gadżety z innej galaktyki, a pachną słodkimi jagodami. Co się kryje za ich oryginalnymi formami? Mydło domowe! Proste w wykonaniu i jakie efektowne. Jak zrobić mydło krok po kroku? Wystarczy chwila.

Spis treści

  1. Potrzebne będą
  2. Krok 1
  3. Krok 2
  4. Krok 3
  5. Krok 4

Potrzebne będą

Pigmenty perłowe (np. Jagodowe chabry, Biała perła, Czarna pantera – zielonyklub.pl), jagodowy aromat kosmetyczny, ok. 250 g bazy mydlanej transparentnej, ok. 250 g bazy mydlanej białej (zielonyklub.pl), silikonowa forma do muffinów, plastikowe kubki, duży szeroki nóż (bez ząbków), mały rondel, mieszadło.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

Krok 1

Wsyp do każdej foremki po pół łyżeczki pigmentów. Rozpuść w rondlu bezbarwną glicerynę. Dodaj kilka kropli aromatu. Wlej glicerynę do części foremek. Dobrze zamieszaj.

Krok 2

Tak samo jak z bezbarwną, postąp z białą gliceryną. Gdy mydła zastygną, wypchnij je z form. Pokrój w kostki i prostokąty. Włóż do plastikowych kubków (do 3/4 ich wysokości).

Krok 3

Rozpuść mydło z czterech form i zalej nim kubki z „krajanką”. Wstaw do mikrofalówki. Podgrzewaj 10–20 sek., aż masa się rozpuści. Schłodź w misce z lodem, a potem w lodówce.

Krok 4

Mydła są już twarde? Wyjmij je z kubeczków, rozcinając ostrożnie plastik. Postaw na szerszych podstawach i kolejno okrawaj nożem, nadając pożądane kształty minerałów.

ZTS Minerał
Autor: Mariusz Bykowski

Przeczytaj także:

Nasi Partnerzy polecają