Jak zrobić dekoracje na stół z gazet: 22 pomysły na nakrycie stołu

2016-12-29 15:56

Nie masz pomysłu jak ozdobić stół na przyjęcie gości? Prezentujemy 22 pomysły na dekoracje wykonane ze starych gazet. Dodatki dekoracyjne na specjalne okazje wcale nie muszą być drogie, aby nadawały wnętrzu wyjątkowego charakteru. Podpowiadamy jak wykorzystać gazety do wykonania ozdób na specjalne okazje.

Organizując przyjęcie w domu, często stajemy przed dylematem: jak stylowo i oryginalne udekorować stół, tak by goście na długo zapamiętali wizytę. Jeśli nie masz pomysłu na dekoracje stołu postaw na oryginalne dodatki z papieru i starych gazet. Proste i pomysłowe ozdoby są z reguły najbardziej praktyczne, urzekają swoją prostotą i wdziękiem. Wykorzystaj to, co masz w domu. Prostota jest ponadczasowa!

Dekoracje stołu z gazet w stylu vintage 

Do dekoracji stołu wykorzystaj stare gazety, do których już dawno nie zaglądasz. Z czarno-białych gazet z łatwością zrobisz dekoracje stołu w stylu vintage. Wykonaj delikatne gwiazdki lub kwiaty z papieru, którymi ozdobisz owoce. Zobacz, co można stworzyć w technice origami.

To cię też zainteresuje:

Jak zrobić dekoracje ze starych gazet >>>

Dekoracja stołu na Halloween >>>

Dekoracje z koronki: jak zrobić śnieżnobiałe, koronkowe ozdoby >>>

Świąteczne ozdoby z papieru >>>

Papierowe statki mogą być dobrym sposobem na oznaczenie miejsc siedzących dla gości. Własnoręcznie wykonana koperta lub rożek to sprytny sposób na pozostawienie gościom upominków i urozmaicenie nakrycia stołu. Kwiatowe dekoracje z gazet to także świetny pomysł na ozdobę stołu. Kieszonka na sztućce wykonana z gazety będzie świetnie prezentować się w zestawie z serwetkami w naturalnych kolorach. Z gazet można też zrobić podkładki pod talerze lub  osłonki na kieliszki, czy udekorować słomki do napojów.

Ozdoby stołu z papieru: dekorujemy deser

Dekoracyjne rozetki będą świetną ozdobą do muffinek. Z papieru lub gazety wytnij kawałki wielkości 7,5 cm x 7,5 cm. Każdy kawałek poskładaj w harmonijkę. Następnie złóż każdy kawałek tak, aby otrzymać 1/4 koła. Połącz wszystkie ćwiartki koła w jedno koło przy pomocy kleju. Umieść je na wykałaczce. Teraz można już użyć rozetki do dekoracji muffinek.

Dekoracje ze starych gazet

Decydując się oryginalne dekoracje z gazet staraj się unikać zbędnych bibelotów. Wyrazisty wzór gazety będzie doskonałą dekoracją samą w sobie. Dekoracje z gazet świetnie sprawdzą się w towarzystwie naturalnych materiałów: drewna, świeżych rośliny, naturalnych tkanin. Pomysłów na oryginalne dekoracje z gazet jest nieograniczona ilość. Obejrzyj galerię zdjęć: prezentujemy 22 propozycje na wyjątkowe dekoracje stołu.

Galerie zdjęć: pomysły na dekoracje stołu