Jak wykonać postarzaną ramkę-kwietnik? Zrób to sam krok po kroku

2021-05-31 13:16

Nie dla mnie misterne robótki ręczne. Jestem budowlańcem, lubię się zmęczyć, pobrudzić, wyciągać ciężki sprzęt – mówi Dorota Lewandowska z Oławy, autorka popularnego bloga Babamadom.pl

Baba żadnej pracy się nie boi
Autor: Michał Skorupski, styl. Agnieszka Wrodarczyk/HAPPY PLACE Dom, w którym od czterech lat mieszkam z mężem Arturem oraz córkami – Sonią i Leną – to mój poligon doświadczalny. Zawodowo zajmuję się m.in. urządzaniem wnętrz. Do tej pory realizowałam wizje klientów, za to u siebie mogłam rozwinąć skrzydła! Wiecznie coś tu konstruuję, wycinam i opalam, odczuwam nieustanną wenę twórczą i potrzebę zmian. Mąż na szczęście spogląda na moje poczynania przychylnym okiem, a dziewczynki już tworzą swoje pierwsze meble dla lalek.

Zwykłam mawiać o sobie, że jestem babą. Nie kobietką, nie panią, tylko swojską babą, która żadnej pracy się nie boi, chętnie pomoże i doradzi, a śrubokręt i młotek zawsze ma pod ręką. Kreatywność i życiową zaradność odziedziczyłam po mamie – jest niezastąpiona w rozwiązywaniu domowych problemów. Poluzowane drzwiczki czy chybotliwy stół? Mama szybko znajdzie na to sposób.

Pierwszym budowlańcem w domu był tata. Całe życie, aż do emerytury, pracował jako majster na budowie. To po nim mam smykałkę do zadań technicznych. W dzieciństwie bardzo często towarzyszyłam mu w pracy, przyglądałam się też uważnie, gdy stawiał nasz rodzinny dom. Nie pamiętam, by mówił, że mi czegoś nie wolno lub że jakieś zajęcie jest nie dla dziewczynek. Chętnie mnie angażował do pomocy i pozwalał brać do ręki prawdziwe narzędzia. Pewnie dlatego dziś tak lubię profesjonalne sprzęty.

Baba żadnej pracy się nie boi
Autor: Michał Skorupski, styl. Agnieszka Wrodarczyk/HAPPY PLACE Szybko się nudzę, więc wszelkiego rodzaju zmienne instalacje, jak ta w ramce, są dla mnie idealne. W szklanych próbówkach umieszczam suszki lub żywe kwiaty (w każdym sezonie inne!). Podobną ramkę-kwietnik można łatwo wykonać samodzielnie w domu – poniżej znajduje się dokładny opis jej wykonania.

Próbowałam swoich sił w budownictwie, ale gdy ukończyłam studia w tym kierunku, okazało się, że w tym świecie nie ma miejsca dla kobiet. Spełnienia zawodowego szukałam więc gdzie indziej. Z czasem dojrzałam do decyzji o założeniu własnej firmy. Ukończyłam kursy urządzania wnętrz i zajęłam się projektowaniem. Na tamtą chwilę stanowiło to idealne połączenie wykształcenia technicznego i pasji do tworzenia.

Jednak coraz bardziej brakowało mi pracy fizycznej. A że właśnie się wprowadziliśmy do nowego domu, coraz więcej majsterkowałam. To skonstruowałam stołek, to przerobiłam szafkę. Z czasem powstał blog, na którym dzielę się swoimi dokonaniami z czytelnikami. Aktualnie prowadzę na nim kampanię #babajedzie. Ze swoim sprzętem, materiałami i pomysłami odwiedzam domy innych blogerek, w których przeprowadzam swoje autorskie metamorfozy. Jest to ciężka praca fizyczna, ale i są jej namacalne efekty. A to jest to, co baba lubi najbardziej!

Jak zrobić ramkę-kwietnik retro? Dorota pokazuje krok po kroku:

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE