Jak szybko złożyć koszulkę? 3 skuteczne sposoby

2021-01-15 7:59 Barbara Ruppel
Jak złożyć koszulkę?
Autor: vejaa / Getty Images

Jeśli zastanawiasz się, jak szybko złożyć koszulkę i zrobić to tak, by nie tylko się nie zmięła, ale by zajęła mało miejsca w szafie lub walizce – dobrze trafiłeś! Oto 3 proste i niezawodne sposoby na składanie t-shirtów.

Spis treści:

Jak składać koszulki, żeby się nie gniotły?

Większość ubrań się mnie, dlatego bawełniana koszulka nie jest tu wyjątkiem. Niestety, niektóre formy składania t-shirtów nie są w stanie uchronić tkaniny przed nieestetycznymi zagnieceniami. Jeśli zależy ci na zaoszczędzeniu czasu na prasowanie, poniżej znajdziesz sposoby jak szybko składać koszulki, by się nie gniotły.

1. Metoda KonMari – spopularyzowana przez Marie Kondo technika składania ubrań w kostkę to doskonały sposób  na oszczędność miejsca w szafie i wyeliminowanie zagnieceń. Jak złożyć koszulkę metodą KonMari? Rozłóż t-shirt na twardym podłożu, nadrukiem do dołu. Następnie zagnij do środka brzegi koszulki z rękawami, ale tak, by się nie pokrywały. Rękawy odegnij, jeśli na siebie zachodzą i dokładnie wygładź koszulkę. Powinna przypominać teraz pionowy prostokąt. Chwyć t-shirt za dolny brzeg i złóż na pół, a następnie jeszcze raz na trzy równe części. Powstałą kostkę wygładź delikatnie i ustaw pionowo w szafie lub szufladzie.

2. Zwijanie koszulki w rulon – technika również chętnie stosowana przez Marie Kondo i osoby lubiące minimalistyczne rozwiązania. Jak złożyć koszulkę w rulon? By złożyć t-shirt w rulon, postępuj tak samo jak w przypadku składania koszulki w kostkę. Z tą różnicą, że zamiast końcowego składania t-shirtu na pół i potem na 3 części, ubranie od razu zwijasz w rulon po zagięciu boków z rękawami.

Jak złożyć koszulkę w 3 sekundy?

W Internecie możemy znaleźć wiele filmów pokazujących, jak szybko złożyć koszulkę. Szczególnie jedno rozwiązanie cieszy się dużą popularnością. Jest niezwykle szybkie, a precyzyjne opanowanie go pozwoli nam złożyć koszulkę w 3 sekundy! Jak to zrobić?

1. Ułóż koszulkę na płaskiej powierzchni i dokładnie ją wygładź.

2. Wyobraź sobie, że koszulka ma dwie linie: dłuższą, biegnącą pionowo od krawędzi dekoltu do dolnego brzegu koszulki oraz krótsza, biegnąca poziomo przez środek koszulki. Linie wyznaczają 3 punkty (patrz: rysunek poniżej).

3. Złap koszulkę w punktach A i B (A – lewą, B – prawą ręką).

4. Trzymając dalej koszulkę w punkcie B, sięgnij do punktu C i mocno złap. Drugą rękę trzymaj cały czas w punkcie A.

5. Podnieś koszulkę i energicznym ruchem ją strzepnij.

6. Połóż koszulkę ponownie na płaskim podłożu i złóż jeszcze raz na pół. Viola!

Jak złożyć koszulkę w 3 sekundy
Autor: Fot. urzadzamy.pl

Jak złożyć koszulki do walizki?

Pakując się na wyjazd służbowy czy upragniony urlop, stajemy przed dylematem: jak zmieścić wszystkie ubrania i jak je spakować, by się nie pogniotły w podróży? Zagniecenia powstają, gdy ubrania ocierają się o siebie – podróżując z walizką, która jest w ciągłym ruchu, musimy się niestety liczyć z tym, że ubrania będą zmięte. By zminimalizować zagniecenia, możemy schować ubrania do worków próżniowych lub pokrowców, albo odpowiednio ułożyć je w walizce.

Jak złożyć koszulki do walizki, by się nie pogniotły i zajęły mało miejsca? Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie metody składania koszulek w kostkę (KonMari) lub rolowanie t-shirtów. Kluczem do sukcesu jest poukładanie ich pionowo obok siebie – i to dość ciasno, by nie przemieszczały się podczas podróży

Jak złożyć koszulki, by zajmowały mniej miejsca w szafie?

Jeśli zależy nam na maksymalnej oszczędności przestrzeni, musimy skupić się nie tylko na sposobie składania t-shirtów, ale również na wykorzystaniu całej przestrzeni w szafie czy szufladzie (ich odpowiedniej organizacji).

Złożone ubranie powinno być równe w wysokości z każdej ze stron – klasyczne składanie koszulek z wyeksponowaną częścią dekoltową może i wygląda estetycznie, ale gdy ułożymy kilka koszulek jedna na drugiej, zauważymy, że stosik nie jest równy, ale część z dekoltem znajduje się znacznie wyżej. Poza tym, tak ułożone t-shirty łatwo się mną i zajmują więcej miejsca.

Rolowanie t-shirtów lub składanie ich w kostkę, zgodnie z japońską techniką Marie Kondo pozwoli maksymalnie zaoszczędzić przestrzeń w szafie i szufladzie. Złożone t-shirty układamy pionowo obok siebie, najlepiej w pudełkach lub pojemnikach – nie tylko ułatwi nam to zachowanie porządku, ale zapewni łatwy dostęp do wszystkich koszulek jednocześnie.

NOWY NUMER

Marcowe „Moje Mieszkanie” przynosi Japandi, trend łączący skandynawski minimalizm i japońską prostotę. Dla amatorów kolorów i wzorów wspaniałe tkaniny na obiciach mebli, zasłony, poduszki. A tym, którym brakuje światła - lustra.

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Marzec 2021