DIY. Jak eksponować pamiątki z podróży? 8 pomysłowych sposobów KROK PO KROKU

2020-06-29 10:33

Ramka lub uchwyt na zdjęcie, ozdobne zawieszki, a może niebanalna podróżnicza lampa... Nie brakuje nam pomysłów na to, jak z popularnych pamiątek z małych i dużych podróży wyczarować dekoracyjne dodatki do domu. Od muszelek zebranych na plaży czy garści biletów autobusowych po mapy i foldery – wykorzystamy wszystko! A do tego świeżym okiem spojrzymy na globus. 

Chętnie przywozimy z podróży najróżniejsze drobiazgi. Jakie? Choćby muszelki wyzbierane na plaży. Oszlifowane przez morskie fale kamienie i patyki. Ale też bilety komunikacji publicznej z różnych środków transportu z najodleglejszych nieraz krańców świata, czasem zapisane alfabetem innym niż łaciński, z naszej perspektywy więc czarująco egzotyczne. A do tego oczywiście mapy, ulotki i foldery z odwiedzanych miejsc.

.. Pamiątki wnętrzarskie z różnych krajów, czyli co przywieźć z wakacji? >>

.. Etniczny salon: pamiątki z podróży w wystroju przestrzeni dziennej >>

Po powrocie do domu te rzeczy często lądują w pudełku czy w szufladzie, skąd rzadko je wyjmujemy. A może być inaczej – tak niewiele trzeba, aby co dzień cieszyły oczy, przypominając o najpiękniejszych chwilach minionych wyjazdów i obiecując nie mniej wspaniałe kolejne.

.. Pokoje dziecięce: jak Martyna Wojciechowska urządziła pokój córeczki. WIDEO >>

.. Prysznic na kamieniach: projekt łazienki inspirowany plażą >>

.. Akcesoria do pakowania i przechowywania: wygoda podczas podróży i w garderobie >>

Nowoczesna kompozycja z muszelek za szkłem, ramka na zdjęcie ozdobiona biletami, uchwyt do fotografii wykonany z kamieni albo ze znalezionych na plaży patyków, a także abażury lamp dla prawdziwego podróżnika (i to w dwóch wariantach!) to pomysły, dzięki którym wspomnienia z podróży nie zblakną w pamięci!

Zajrzyj też do innych inspirujących galerii z wakacjami w tle: