DIY: genialny patent na klucze w przedpokoju. W końcu będziesz je mieć na oku

2023-07-25 7:41

Chcesz szybko otworzyć skrzynkę na listy lub drzwi do piwnicy, a klucze… bawią się z tobą w chowanego na dnie szuflady? Wystarczą 4 kroki i jedyny w swoim rodzaju eko wieszak na klucze będzie zdobił twoją ścianę. Do dzieła, zrób to sama!

Spis treści

  1. Potrzebne będą
  2. Krok 1
  3. Krok 2
  4. Krok 3
  5. Krok 4

Potrzebne będą

Listwa modelarska o wym. 7x5x25 cm (np. Leroy Merlin), linijka, ołówek, piła, wiertarka, papier ścierny, taśma malarska, farby, pędzelek, 4 drewniane korale o śr. 2 cm (np. Allegro), sznurek

ZTS Wieszak ścienny
Autor: Mariusz Bykowski

Krok 1

Zacznij od skrócenia zbyt długiej listwy do długości 25–30 cm. Ołówkiem zaznacz na niej 4 linie. W tych miejscach natnij piłą rowki (do 3/4 grubości deski). To w nich finalnie powiesisz klucze.

Krok 2

Wiertarką przewierć listwę na wylot (w otworze umieścisz potem gałązkę). Przeszlifuj deskę drobnoziarnistym papierem, zaokrąglij nieco wszystkie kanty. Efekt będzie staranniejszy.

Szukasz pomysłu na dekorację ściany w pokoju dziecka? Miękkie pastelowe balony to jest to!

Krok 3

Oczyść listwę z pyłu, pomaluj. My pokryliśmy farbami tylko jeden koniec deski. Najpierw namalowaliśmy biały, a potem brązowy trójkąt. Białe wykończenie zyskał też jeden z korali.

Krok 4

Poczekaj, aż farba wyschnie. Po czym odmierz 4 sznurki. Na każdym (w połowie długości) zawiąż klucz. Przeciągnij oba końce sznurka przez otwór korala i zrób na końcu duży supeł. I gotowe!

ZTS Wieszak ścienny
Autor: Mariusz Bykowski

Ścianę w sypialni możesz ozdobić modną sznurkową dekoracją. Zobacz, jak prosto zrobić nowoczesny łapacz snów!