DIY: co zrobić z metalowego wieszaka? Inspiracje

2024-05-13 13:44

Masz w domu dużo metalowych wieszaków i nie wiesz, co z nimi zrobić? Zobacz kilka pomysłów DIY jak zrobić półkę, wieszak na ręczniki albo uchwyt ścienny na doniczkę? Metalowe wieszaki dostaną swoją drugą szansę, a Ty pozbędziesz się kłopotu!

Spis treści

 1. DIY: co zrobić z metalowego wieszaka?
 2. DIY: co zrobić z metalowego wieszaka? Zdjęcia
 3. Pomysły na sesje DIY. Zdjęcia + opisy

Chyba w każdym mieszkaniu znajdziemy metalowe wieszaki, na których przynosimy ubrania z pralni? Są dobre na chwilę, w domu jednak starasz się przewieszać ubrania na inne, najlepiej drewniane. Ale co zrobić z mnożącymi się w przedpokoju lub garderobie metalowymi wieszakami? Jeśli lubisz styl minimalistyczny, dbasz o środowisko i recykling nie jest Ci obcy to mamy propozycję dla ciebie. Podpowiadamy jak KROK PO KROKU zrobić małe meble i dodatki z metalowych wieszaków na ubrania. Szybkie i łatwe DIY!

DIY: co zrobić z metalowego wieszaka?

Z metalowych wieszaków można szybko i łatwo zrobić pomysłowe półki, wieszaki do przedpokoju, łazienki lub sypialni oraz dekoracje z pocztówkami, zdjęciami z wakacji itp. Jest to z pewnością zaledwie kilka pomysłów na drugie życie metalowego wieszaka z pralni. Gdzie się sprawdzą? Na pewno w wynajmowanym lub pierwszym mieszkaniu - wtedy kiedy inwestycje albo nie mają sensu albo zwyczajnie nie ma na nie funduszy.

 • Półka z wieszaków – wykonasz ją z dwóch metalowych wieszaków, drewnianej deski i sznurka. Srawdzi się na tle białej ściany, wyeksponuje przedmioty, które się nie potłuką. Uwaga! Taką półkę łatwo poruszyć i ustawiaj je symetrycznie.  
 • Półka na pocztę – lekka i nowoczesna, wykonana z dwóch metalowych wieszaków. Sposób wykonania półki KROK PO KROKU w Galerii zdjęć. Taki wieszak przyda się w przedpokoju lub w kuchni.
 • Wieszak na ściereczkę w kuchni – modny, okrągły wieszak, łatwy do zrobienia – DIY w galerii zdjęć. Mimo, że samodzielnie zrobiony, jest ładniejszy od niejednego plastikowego. Na takim wieszaku można wieszać szale i apaszki.
 • Wieszak na zdjęcia i pocztówki – zamiast gotowych ramek oryginalny sposób na eksponowanie zdjęć i pocztówek.
 • Wieszak na małą doniczkę z rośliną – zamiast zawsze tak samo ustawiać doniczki na parapecie lub komodzie spróbuj powiesić zieloną roślinę na ścianie na prawie niewidocznym wieszaku.
 • Wieszak w przedpokoju – nie masz pomysłu na wieszak do przedpokoju albo nic Ci się nie podoba. Masz za to wolny całkiem spory kawałek ściany? Powieś metalowe wieszaki na ścianie do góry nogami. Powstaną nietuzinkowe haczyki na kurtki, płaszcze i torebki.
 • Wieszak na ręcznik kuchenny – Oryginalny i całkowicie za darmo wieszak na papierowe ręczniki kuchenne. Instrukcja KROK PO KROKU w galerii zdjęć.
 • Wieszak na drobiazgi – brakuje Ci miejsca na biurku? Lubisz mieć porządek w drobiazgach. Wieszak ścienny wykonany z dwóch metalowych będzie idealny! W oryginalny sposób zorganizuje przestrzeń.
 • Wieszak na prasę/ubrania – wieszak do przedpokoju jak w sklepach z drogimi ubraniami… Jeśli lubisz czytać kolorową prasę, taki wieszak nie tylko uporządkuje przestrzeń w salonie, ale będzie też wyjątkową ozdobą.

DIY: co zrobić z metalowego wieszaka? Zdjęcia

Pomysły na sesje DIY. Zdjęcia + opisy

DIY: naczynia z terakoty.Jak pomalować zwykłe naczynia, by wyglądały na gliniane?