Wiązanka na cmentarz: jak zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych? [WIDEO]

2020-10-29 11:01 Milena Tuzimek

Wszystkich Świętych to okazja do chwili refleksji i czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. Stroik na cmentarz możemy kupić w kwiaciarni lub wykonać sami. Polecamy tę drugą opcję. Sprawdź, jak zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych krok po kroku. Pełny instruktaż w formie WIDEO!

Obchodzony 1 listopada dzień Wszystkich Świętych to czas kojarzący się z zadumą oraz wspominaniem bliskich. Odwiedzamy wtedy groby zmarłych, zapalając znicze, przynosząc kwiaty i wiązanki. Dekoracje możemy kupić gotowe albo zrobić je samodzielnie. Stroik na cmentarz w wersji zrób to sam nie stanowi dużego wyzwania, dlatego warto poświęcić trochę czasu i wykonać wiązankę z kwiatów w domu.

Zobacz też: Wiązanka ze sztucznych kwiatów na grób >>>

Wiązanka na cmentarz: co będzie potrzebne?

Aby zrobić wiązankę na cmentarz, będziemy potrzebowali kilku rzeczy. Pierwsza to floret, czyli gąbka florystyczna. Do tego oczywiście igliwie, czyli piękne, zielone gałązki. Elementy dekoracyjne możemy dodawać wedle uznania. Najpiękniej prezentują się żywe bądź sztuczne kwiaty – większe i mniejsze. Polecamy zwłaszcza piękne chryzantemy. Warto zestawiać je z ozdobnymi liśćmi i np. wstążkami. Przydadzą się również ostry nóż, którym usuniemy część igieł z gałązek, oraz nożyce do cięcia gałązek.

Zobacz też WIDEO: Jak wykonać naturalny lampion lub znicz KROK PO KROKU?

Wiązanka na cmentarz krok po kroku

Florystka Anna Trojszczak pokazuje, w jaki sposób zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych. Bazą kompozycji z kwiatów i igliwia jest oczywiście floret, czyli gąbka florystyczna. Zaczynamy od nadania kształtu wiązanki, przycinając i formując gałązki. Jeśli zdecydujemy się na sztuczne igły, umieszczamy je dookoła, wbijając we floret. Gałązki układamy, zaczynając od dolnej części floretu, i kierujemy się do góry.

Ważne jest ułożenie igliwia w taki sposób, aby floret nie był widoczny. Następnie w wiązance umieszczamy większe kwiaty, a wolne przestrzenie wypełniamy drobnymi kwiatami i dekoracyjnymi liśćmi. Na koniec możemy spryskać wiązankę nabłyszczaczem.

Nasz pomysł: z igliwiem ładnie się komponują liście monstery. Łatwo znajdziemy i żywe, i sztuczne - są bardzo popularne w tym sezonie.

Jak zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych? WIDEO instrukcja

Tyle teorii – czas na praktykę. Wiązanka na cmentarz będzie łatwiejsza do zrobienia, jeśli obejrzycie film z wszystkimi krokami.

A może wiązankę na Wszystkich Świętych zrobisz z suszonych kwiatów?

Dekoracje zrób to sam: GALERIE ZDJĘĆ