Bambusowy wachlarz nad łóżko w stylu boho – zrób to sam krok po kroku

2021-06-09 6:43
Wachlarz boho diy
Autor: Agnieszka Malec/Milk In The Forest

Styl boho cieszy się ogromną popularnością nie tylko przez swoją nieskrępowaną artystyczną fantazję, ale również powiew egzotyki i czerpanie inspiracji z natury. Ciekawym sposobem na wprowadzenie tego stylu do wnętrza jest własnoręcznie wykonana ozdoba nad łóżko w formie wachlarza. W naszym kolejnym filmie z cyklu DIY stylistka Agnieszka Malec wykonuje taką dekorację krok po kroku.

DIY. Bambusowy wachlarz nad łóżko w stylu boho – zrób to sam krok po kroku

DIY: Ozdoba nad łóżko w stylu boho

Wachlarz z bambusa jest prostą w wykonaniu i efektywną dekoracją wnętrza. Zawieszony nad łóżkiem sam w sobie będzie piękną ozdobą sypialni, ale równie dobrze może udekorować ścianę w salonie (np. za kanapą czy nad komodą). Wachlarz z podpórek bambusowych doskonale sprawdzi się jako podpórka do roślin, miejsce do zawieszenia klimatycznych światełek czy stworzenia osobistej galerii zdjęć. Pomysłów jest mnóstwo! 

Samo wykonanie wachlarza boho jest bardzo proste. W poniższym filmie stylistka Agnieszka Malec pokazuje, jak wykonać ozdobę krok po kroku z wykorzystaniem prostych łatwo dostępnych i niedrogich materiałów. 

Do wykonania dekoracji potrzebujemy:

  • 8 długich (120 cm) i 8 krótszych (80 cm) bambusowych podpórek do roślin
  • 20 m drutu w oplocie papierowym (do kupienia w sklepie papierniczym)
  • nożyczek

Wykonanie: 

1. Rozkładamy długie bambusowe podpórki tak, by tworzył wachlarz. Można wyciągnąć podpórki od środka, tworząc pawi ogon.

2. Każde ramię oplatamy 7 razy drutem.

3. Zawijamy oba końce drutu od tyłu, zaginamy i odcinamy za długie końcówki. Tylne węzły będą niewidoczne, więc nie trzeba się przejmować, jeśli wyją nierówne.

4. Wszystkie ramiona kolejno łączymy drutem u góry i u dołu.

5. Mniejsze podpórki wkładamy w większe i obniżamy o około 10 cm. Łączymy analogicznie po obu stronach, chwytając jedno ramię krótkiej podpórki i jedno długiej. Zaplatamy z tyłu węzeł.

6. Po kolei 4-krotnie oplatamy drutem ramiona mniejszych podpórek z większymi.

7. Łączymy kolejno wszystkie dolne ramiona konstrukcji za pomocą drutu, by nadać wachlarzowi ostateczny kształt i wzmocnić całość.

8. Wezgłowie wachlarza można zawiesić na ścianie za pomocą dwóch gwoździ lub przybić do tyłu drewnianego łóżka.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Sposobem na szybką metamorfozę starych albo już opatrzonych mebli jest ich pomalowanie. W listopadowym numerze wiele podpowiedzi, jak zrobić to pomysłowo. Jesień nastraja domowo, stąd piękne, rodzinne kuchnie w stylu angielskim i przytulne sypialnie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje mieszkanie listopadowy numer