Wiosenna dekoracja domu: najpopularniejsze wiosenne kwiaty TOP 9!

2023-03-24 17:25

Wiosenna dekoracja domu poprawia nasze samopoczucie po długiej zimie. Do wiosennej dekoracji domu wykorzystajmy wiosenne kwiaty. Oto najpopularniejsze wiosenne kwiaty, z których możemy stworzyć atrakcyjne dekoracje domu.

Wiosenna dekoracja domu: najpopularniejsze wiosenne kwiaty
Autor: serwis prasowy iBulb, ibulb.org

Spis treści

  1. Najpopularniejsze kwiaty do wiosennych dekoracji
  2. Wiosenne kwiaty w domu: TOP 9
  3. Wiosenne kwiaty doniczkowe TOP 9: GALERIA ZDJĘĆ!
  4. Kwiaty we wnętrzach  - GALERIE ZDJĘĆ

Po ciągnących się w nieskończoność długich zimowych miesiącach z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Nawet jeśli nie widać jej jeszcze na zewnątrz, możemy ją przywołać wiosennymi dekoracjami w domu.

Znakomitym pomysłem na wiosenne aranżacje wnętrz jest wykorzystanie kwitnących wiosną roślin cebulowych i pokojowych. Można z nich stworzyć jasne, radosne kompozycje, dzięki którym wiosna zagości w naszych domach.

Najpopularniejsze kwiaty do wiosennych dekoracji

Do wiosennych roślinnych aranżacji wnętrz najchętniej wykorzystywane są doniczkowe rośliny cebulowe kwitnące wiosną – narcyzy, hiacynty, tulipany, szafirki, krokusy. W sprzedaży już pod koniec zimy oferta tych kwiatów jest ogromna. Kupić je możemy nie tylko w kwiaciarniach czy sklepach bądź centrach ogrodniczych, ale również w licznych marketach, a nawet większych sklepach sieciowych. Dodatkową zaletą roślin cebulowych jest to, że po przekwitnięciu, cebulki możemy posadzić w ogrodzie i cieszyć się pięknymi kwiatami w kolejne wiosny.

Wiosenne kwiaty w domu: TOP 9

Narcyzy w doniczkach znakomicie nadają się do wiosennych dekoracji ze względu na atrakcyjny, intensywnie żółty kolor kwiatów. Najczęściej w sprzedaży oferowana jest odmiana ‘Tête-à-tête’, charakteryzująca się drobnymi kwiatami o dość długiej trąbce. Hiacynty doniczkowe dostępne są w różnych kolorach. I choć najczęściej kupujemy rośliny o różowych lub niebieskich kwiatach, to również białe i żółte stają się popularne.

Tulipany, krokusy czy szafirki w doniczkach – to kolejne rośliny cebulowe, bez których wiosenne dekoracje nie mogą się obyć. Do wiosennych dekoracji możemy także użyć pokojowe rośliny doniczkowe kwitnące wiosną. Należą do nich m.in.: prymule (czyli pierwiosnki), begonie, azalie, hortensje. Prymule, czyli pierwiosnki – to bardzo chętnie kupowane wiosenne kwiaty. Dostępne w wielu barwach : od białej, przez żółtą, pomarańczową, czerwoną do fioletowej, pozwalają stworzyć wiosenne kompozycje w różnej kolorystyce.

Do wiosennej aranżacji domu znakomicie nadają się także obficie kwitnące azalie czy begonie. Wystarczy doniczkę z rośliną wstawić do ozdobnej osłonki i już mamy wiosnę w domu. Tworząc roślinne kompozycje możemy łączyć ze sobą różne gatunki. Znakomicie wyglądają na przykład narcyzy połączone z hiacyntami czy prymulowo-narcyzowy bukiet.

Pamiętajmy, by przy zakupie dokładnie obejrzeć egzemplarz i sprawdzić, czy roślina jest zdrowa i w dobrej kondycji. Kupujemy też rośliny, których nie wszystkie kwiaty są rozwinięte, wtedy będziemy mogli cieszyć się nimi dłużej. Narcyzy i hiacynty najlepiej kupować jeszcze w pąkach – i tak w naszych ciepłych mieszkaniach kwiaty szybko się rozwiną.

Wiosenne kwiaty doniczkowe TOP 9: GALERIA ZDJĘĆ!

Kwiaty we wnętrzach  - GALERIE ZDJĘĆ

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE