Wiosenna dekoracja domu: najpopularniejsze wiosenne kwiaty TOP 9!

2016-03-11 15:55 Magdalena Michalak

Wiosenna dekoracja domu poprawia nasze samopoczucie po długiej zimie. Do wiosennej dekoracji domu wykorzystajmy wiosenne kwiaty. Oto najpopularniejsze wiosenne kwiaty, z których możemy stworzyć atrakcyjne dekoracje domu.

Po ciągnących się w nieskończoność długich zimowych miesiącach z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Nawet jeśli nie widać jej jeszcze na zewnątrz, możemy ją przywołać wiosennymi dekoracjami w domu. Znakomitym pomysłem na wiosenne aranżacje wnętrz jest wykorzystanie kwitnących wiosną roślin cebulowych i pokojowych. Można z nich stworzyć jasne, radosne kompozycje, dzięki którym wiosna zagości w naszych domach.

Najpopularniejsze kwiaty do wiosennych dekoracji

Do wiosennych roślinnych aranżacji wnętrz najchętniej wykorzystywane są doniczkowe rośliny cebulowe kwitnące wiosną – narcyzy, hiacynty, tulipany, szafirki, krokusy. W sprzedaży już pod koniec zimy oferta tych kwiatów jest ogromna. Kupić je możemy nie tylko w kwiaciarniach czy sklepach bądź centrach ogrodniczych, ale również w licznych marketach, a nawet większych sklepach sieciowych. Dodatkową zaletą roślin cebulowych jest to, że po przekwitnięciu, cebulki możemy posadzić w ogrodzie i cieszyć się pięknymi kwiatami w kolejne wiosny.

Wiosenne kwiaty w domu: TOP 9

Narcyzy w doniczkach znakomicie nadają się do wiosennych dekoracji ze względu na atrakcyjny, intensywnie żółty kolor kwiatów. Najczęściej w sprzedaży oferowana jest odmiana ‘Tête-à-tête’, charakteryzująca się drobnymi kwiatami o dość długiej trąbce. Hiacynty doniczkowe dostępne są w różnych kolorach. I choć najczęściej kupujemy rośliny o różowych lub niebieskich kwiatach, to również białe i żółte stają się popularne. Tulipany, krokusy czy szafirki w doniczkach – to kolejne rośliny cebulowe, bez których wiosenne dekoracje nie mogą się obyć. Do wiosennych dekoracji możemy także użyć pokojowe rośliny doniczkowe kwitnące wiosną. Należą do nich m.in.: prymule (czyli pierwiosnki), begonie, azalie, hortensje. Prymule, czyli pierwiosnki – to bardzo chętnie kupowane wiosenne kwiaty. Dostępne w wielu barwach : od białej, przez żółtą, pomarańczową, czerwoną do fioletowej, pozwalają stworzyć wiosenne kompozycje w różnej kolorystyce. Do wiosennej aranżacji domu znakomicie nadają się także obficie kwitnące azalie czy begonie. Wystarczy doniczkę z rośliną wstawić do ozdobnej osłonki i już mamy wiosnę w domu. Tworząc roślinne kompozycje możemy łączyć ze sobą różne gatunki. Znakomicie wyglądają na przykład narcyzy połączone z hiacyntami czy prymulowo-narcyzowy bukiet. Pamiętajmy, by przy zakupie dokładnie obejrzeć egzemplarz i sprawdzić, czy roślina jest zdrowa i w dobrej kondycji. Kupujemy też rośliny, których nie wszystkie kwiaty są rozwinięte, wtedy będziemy mogli cieszyć się nimi dłużej. Narcyzy i hiacynty najlepiej kupować jeszcze w pąkach – i tak w naszych ciepłych mieszkaniach kwiaty szybko się rozwiną.