Aranżacje wnętrz: tapety - jak połączyć wzory tapet we wnętrzu?

2017-08-25 18:46 Małgorzata Pawlak

Szukasz pomysłu na aranżację wnętrza, w którym tapety zagrają główną rolę? Połącz wzory tapet i uzyskaj niepowtarzalny efekt. Jak łączyć tapety o różnych deseniach w jednym pomieszczeniu? Przedstawiamy pomysły na patchwork na ścianie.

Układając tapety, połącz wzory na ścianach, baw się jak przy układaniu mozaiki. Tapety w różnych wzorach dają najlepszy efekt, gdy całość ściany wykończonej różnymi tapetami ściennymi tworzy jednakowo migotliwą powierzchnię. Wyraziste motywy tapet "uspokój" sąsiedztwem delikatnych deseni, a neutralne wzory wzmacniaj towarzystwem mocniejszych akcentów. Dzięki temu stworzysz spójne aranżacje tapet ściennych we wnętrzu.

..  Tapety 3D, czyli piękna ściana w trzech wymiarach >>>

..  Modne tapety: cegła, beton, kamień i drewno jak prawdziwe >>>

Aranżacje wnętrz: tapety w różnych wzorach i kolorach

Moda na tapety na ścianę trwa, popularne stało się też łączenie różnych wzorów tapet w jednym wnętrzu. Można całą ścianę wykleić kwadratami tapet o różnych motywach albo (to propozycja dla mniej odważnych) pasami. Jednak przy tego typu aranżacjach tapet ściennych ważna jest dyscyplina, by nie powstał chaos.

Połącz wzory z wyczuciem

Tapety pozwalają na szybką metamorfozę wnętrza i zmianę aranżacji. Jednak użycie już kilku tapet obok siebie wymaga wyczucia, tak by ściana z tapetami tworzyła spójną i harmonijną aranżację. Jak łączyć tapety ścienne? Możesz mieszać i zestawiać wzory. Dozwolone jest sąsiedztwo tapet w kratki, kropki, pasy czy kwiatki. Zachowaj jednak jakiś spójny element w aranżacji, np. styl i kolor tapety.

Warto pamiętać: kwadraty tapet powinny być tej samej wielkości, a wszystkie wzory w tej samej tonacji. W ten sposób patchwork będzie uporządkowany, a my unikniemy wrażenia chaosu.

Dopasuj wzory tapet do wnętrza

Wzory tapet ściennych nie mogą być konkurencyjne z meblami czy innym wyposażeniem. Intensywne motywy tapet będą dobrym rozwiązaniem, gdy chesz przełamać surowość nowoczesnego wystroju. Ciekawie wygląda też aranżacja tapet ściennych, kiedy przykleimy tylko jeden bryt tapety pośrodku ściany. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w sypialni do ozdoby tapetą ściany za łóżkiem.

Wnętrza z tapetami na ścianach: GALERIE ZDJĘĆ