SYLWESTER dekoracje: jak udekorować dom na sylwestra? ZDJĘCIA z pomysłami

2020-12-22 13:01

Jak udekorować dom na Sylwestra? To pytanie zadają sobie osoby, które spędzają sylwestra w domu, w gronie przyjaciół i znajomych. Ponieważ to wyjątkowa okazja, bo jedna w roku, tak bardzo zależy nam na wyjątkowej dekoracji stołu oraz całego mieszkania. A oryginalne drobiazgi i nasz wysiłek na pewno zostaną docenione przez gości i zapamiętane na długo. Chcemy przecież, by ostatnie chwile mijającego roku były wyjątkowe.

Przygotowujecie sylwestrowe party w domu? Smakowite przekąski, kolorowe drinki i świetna muzyka w tle to podstawa. Warto pomyśleć także o karnawałowym wystroju mieszkania, który wprowadzi gości w szampański nastrój i będzie napawał optymizmem na przyszły rok. Nie oznacza to oczywiście rewolucji we wnętrzu czy wielkich remontów. Czasem wystarczy kilka akcentów, zabawa światłem, kolorem i fakturą, tak aby dekoracja wnętrz na sylwestra czarowała karnawałowym klimatem. Nie trzeba przy tym wydawać majątku, wystarczy kilka dni wcześniej przemyśleć i zaplanować aranżację salonu, a później przystąpić do pracy.

Sylwester - dekoracje. Odpowiednie oświetlenie

W ten wyjątkowy wieczór zadbajmy o nastrojowe oświetlenie. Jak wiadomo, to ono buduje wyjątkowy klimat w mieszkaniu, a w przypadku karnawałowej dekoracji wnętrz odgrywa naprawdę ważną rolę. Raczej zapomnijmy o mocnym oświetleniu sufitowym. Zaplanujemy wiele małych punktów świetlnych – rozstawmy świece, wykorzystajmy lampki choinkowe. Możemy umieścić je na karniszu – ciekawie rozświetlą okno, a lampki rozciągnięte na ramie obrazu doświetlą ciemny kąt. Inna opcja, proste i efektowna, to światełka włożone do wazonu z ciemnego przezroczystego szkła. Stworzą dodatkowe oświetlenie stołu lub przejmą rolę lampy podłogowej. Lampkami choinkowymi można też owinąć każdy nietypowy przedmiot w domu. Jeśli w pokoju lub w przedpokoju „zimuje” rower, zadbajmy o jego ciekawą oprawę świetlną. Goście mogą nawet pomyśleć, że to specjalna dekoracja na sylwestra!

Wystrój warto również dopełnić nastrojowymi świeczkami. Ponadto nie obawiajmy się kolorowego oświetlenia. Może ono wręcz obudzić w nas autentyczną chęć do radosnych tańców i długiego imprezowania. Dodajmy do wszystkiego efektowne girlandy, drobiazgi mieniące się złotem czy karnawałowe czapeczki. Wiele oczywiście zależy od stylu wnętrzarskiego, jaki preferujemy - np. bardziej glamour, a może minimalizm?

Nasza rada: gotowe girlandy? Niekoniecznie. Można np. kupić literki ze sklejki, nanizać je na sznurek i zrobić własne girlandy z napisem „Szczęśliwego Nowego Roku” albo „Happy New Year”. Warto też wykorzystać lustra! Te ustawione na komodach czy na stole, który jednym bokiem przylega do ściany, optycznie podwoją ilość jedzenia, pięknego światła i oczywiście przestrzeń.

Sylwester - dekoracje. Aranżacja stołu

Najważniejszym punktem podczas sylwestrowej nocy – poza parkietem – jest oczywiście stół. Warto zadbać o jego odświętną aranżację. Nawet jeśli decydujemy się na bufet (czyli szwedzki stół), to przy nim spędzamy dużo czasu – jemy i rozmawiamy. Najlepiej postawić na dwa lub trzy dominujące kolory, tak by uniknąć chaosu barwnego. Ważniejsze jest to, by było lśniąco i błyszcząco, jak na sylwestra przystało.

Kluczowy jest również wybór odpowiedniej zastawy – zwłaszcza takiej, która ma błyszczące elementy. Pamiętajmy też o przezroczystym albo barwionym szkle. Te dwa elementy pozwolą uzyskać elegancką aranżację stołu sylwestrowego. W odróżnieniu od wigilijnego nakrycia w sylwestra bardzo dobrze się prezentuje ciemny obrus rozświetlony brokatem, cekinami i szkłem. Na początek imprezy można poprzyczepiać do kieliszków baloniki, które później zostaną przez gości „uwolnione” i będą zdobiły sufit.

..  Stół sylwestrowy. Jak nakryć stół na sylwestra? >>>

Jak udekorować dom na sylwestra: efektownie, lśniąco, kolorowo!

Odpowiednio dobrane kolory to podstawa w każdym wnętrzu i na każdą okazję. Łączmy je, przeplatajmy, starajmy się zaskoczyć gości. Słowem, bawmy się kolorem, bo karnawał rządzi się swoimi prawami i nie lubi monotonii. Oczarujmy więc imprezujących karnawałową dekoracją wnętrza. Ciekawym pomysłem jest wybranie tematu przewodniego dla wystroju. Jeśli inspirujemy się przeszłością i latami 70. albo 80., wnętrze można zamienić w przestrzeń zdominowaną feerią barw. Nawet jeśli otrzemy się o lekki kicz, tym lepiej – estetyka sprzed dziesięcioleci właśnie taka była we współczesnym rozumieniu.

Pomysłów na sylwestrową dekorację wnętrza jest bez liku. Jednymi z najmodniejszych i najchętniej wykorzystywanych motywów w karnawałowym wystroju wnętrz są wszelkie lśniące i połyskujące detale. Złoto i srebro wydaje się tu dominować. Całość dopełniona np. elegancką czernią zachwyci imprezowym szykiem.

Sylwestrowa noc nie może obyć się bez szampana. Przydadzą się również kolorowe balony, fantazyjne konfetti czy barwna serpentyna. Karnawałowe girlandy luźno powieś na żyrandolu, udekoruj nimi parapet okienny czy stół z przystawkami. Kolorowe balony swobodnie porozrzucaj po podłodze. Pamiętaj, że w tę noc nie obowiązuje zasada im mniej, tym lepiej – częściej jest to wersja „na bogato”.

..  Kieliszki do szampana, wina białego i czerwonego – jakie są zasady? >>>

Noworoczna ścianka do zdjęć last minute. Dekoracja na sylwestra last minute. DIY