Święta w domu: dekoracje świąteczne w różnych stylach

2011-12-05 11:42 Redakcja

Pomysły na dekoracje świąteczne. Zobaczcie jak przyjemnie spędzić święta w domu i jak ozdobić każde wnętrze. Bawimy się wspólnie: dorośli i dzieciaki! Decydujemy w jakiej kreacji wystąpi dom, wybieramy ozdoby świąteczne, ich kolor przewodni, pakujemy prezenty, pleciemy wianki i stroiki. Rodzinnie spędzony czas będzie znaczył najwięcej.

Boże Narodzenie nie może obejść się bez dekoracji świątecznych. Wybierzmy ozdoby świąteczne, by storzyć nastrojowe wnętrza. Co jest modne? Modne jest ozdabianie każdego kąta w domu, począwszy od progu. Na drzwiach wieszamy stroiki świąteczne, w przedpokoju alfabetyczne dekoracje świąteczne, które są modne już od kilku sezonów. Świąteczny napis możesz ułożyć sam z pojedynczych liter (do kupienia w BoConcept) albo kupić gotowy.

Dekoracje świąteczne: kuchnia

Kuchnia to miejsce, gdzie możemy pozwolić sobie na mniej formalny wystrój świąteczny. Tutaj najważniejsza jest ciepła, rodzinna atmosfera. Radosna, energetyczna czerwień, tradycyjny kolor Bożego Narodzenia, zachęci całą rodzinę do pomocy w kulinarnych przygotowaniach, a śmieszne dodatki pomogą rozładować przedświąteczne napięcie. Odmień salon na święta za pomocą barwy, która nie gości w tym wnętrzu na co dzień. Nie musi to być tradycyjny czerwono-zielony duet. Ładnie wygląda zestaw kolorystyczny inspirowany śnieżną zimą, złożony z bieli, srebra i niebieskiego. Meble ubierz w dopasowane kolorystycznie kapy i poduchy, a choinkę przyprósz sztucznym śniegiem lub srebrnym brokatem. Przygotuwując prezenty, pamiętaj że opakowanie liczy się tak samo jak zawrtość, niech więc będzie najładniejsze.

Dekoracje świąteczne
Autor: Materiały prasowe firm Goraca herbata w fajansowych kubeczkach ogrzeje dłonie. Ceny: narzuta 640 zł, poduszka 180 zł, kubek 39 zł, dzbanek 125 zł, www.wonderhome.pl

Dekoracje świąteczne na rozgrzewkę

Wyjdź ze świętami na zewnątrz. Ganek lub taras umebluj wikliną i drewnem. W ten wyjątkowy świąteczny czas nawet prosta skrzynka po jabłkach stanie sie malowniczym stolikiem. Siedziska ubierz w kołdry i poduchy, sama otul sie pledem. Gorąca herbata w fajansowych kubeczkach ogrzeje dłonie.