Stroiki wielkanocne w stylu rustykalnym. Z suszonych kwiatów, z jajkami, z baziami

2024-02-24 16:36

Jak zrobić stroik wielkanocny w stylu rustykalnym? Postaw na suszone kwiaty, a ozdoba zostanie z tobą na wiele lat! W naszej galerii znajdziesz garść zdjęć i wielkanocnych inspiracji. Zebraliśmy najpiękniejsze dekoracje z wykorzystaniem suszonych elementów, ale też jajek czy bazi. Wszystkie z nich prezentują się obłędnie!

Spis treści

 1. Jak zrobić stroik wielkanocny na wiele lat?
 2. Stroik z suszonych kwiatów
 3. Jak zrobić stroik świąteczny w pięć minut? - wideo
 4. Stroik w stylu rustykalnym - jak go zrobić? Z jakich roślin?

Jak zrobić stroik wielkanocny na wiele lat?

Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki stroik chcielibyśmy stworzyć. Możemy zrobić stroik na drzwi wejściowe, stroik na stół, stroik w szkle czy inne ozdoby świąteczne, którymi udekorujemy nasz dom.

Stroik z suszonych kwiatów

Jeśli jednak chcemy zachować nasze dzieło na wiele lat - warto stworzyć stroik z suszonych gałęzi, liści i kwiatów. Do takiego stroika możemy też przykleić wydmuszki albo sztuczne jajka oraz sztuczne kwiaty. Mnóstwo inspiracji znajdziecie w galerii zdjęć.

Czytaj też: Modne i nowoczesne stroiki wielkanocne 2024. 5 pomysłów na stroik wielkanocny

Przed utworzeniem ozdoby zastanówmy się nad jej kolorystyką, a także nad formą. Czy chcemy, aby nasz stroik ozdobił drzwi wejściowe? Wówczas powinniśmy postawić na okrągłą dekorację. Do jej stworzenia przydadzą się:

 • gałęzie,
 • drucik lub taśma albo "trytytki" do spięcia gałęzi,
 • klej do klejenia na gorąco (do przyczepienia ozdób),
 • oraz dodatkowe dekoracje - kwiaty czy jajka.

W Wielkanoc 2024 warto sięgnąć po bazie, które przepięknie ozdobią wianek, ale i zaprezentują się ślicznie w wazonie czy słoikach.

Jak zrobić stroik świąteczny w pięć minut? - wideo

Stroik w stylu rustykalnym - jak go zrobić? Z jakich roślin?

Jeżeli chcemy pobawić się formą i kształtami - warto stworzyć stroik w stylu rustykalnym. Taka dekoracja w sielskim stylu wiejskim, charakteryzuje się wykorzystaniem m.in. jutowej taśmy, siana/zboża, suszonych roślin. W wielkanocnych rustykalnych dekoracjach sprawdzą się m.in.:

 • krwawnik,
 • trawa pampasowa,
 • setaria (włośnica),
 • czy suszony ruskus.
Oryginalny stroik na Wielkanoc