Rośliny doniczkowe we wnętrzach: 5 ciekawych pomysłów na aranżację wnętrz z roślinami

2015-10-15 15:54

Rośliny doniczkowe mogą znakomicie ozdobić każde wnętrze, trzeba tylko umiejętnie je zaaranżować. Oto 5 świetnych pomysłów na wykorzystanie roślin doniczkowych we wnętrzach!

Rośliny doniczkowe doskonale nadają się do ozdoby wnętrz. Kwiaciarnie i sklepy oferują ogromną liczbę pokojowych roślin doniczkowych o różnych rozmiarach. Są wśród nich rośliny o ozdobnych liściach oraz pięknie kwitnące. Odpowiednio dobrane i zaaranżowane rośliny ożywią pomieszczenia w domu czy mieszkaniu i nadadzą im szczególny charakter.

Rośliny do wnętrz: pięć propozycji wykorzystania roślin doniczkowych w aranżacji:

Pomysł 1: Do ozdoby dziecięcego pokoju wykorzystano doniczkowe eszewerie, które dla podkreślenia przytulności wnętrza otulono wydzierganymi na szydełku osłonkami doniczek. Dodatkowo osłonki kolorystycznie pasują do wystroju dziecięcego pokoju.

Pomysł 2:Wielobarwne krotony o dekoracyjnych liściach znakomicie nadają się do kuchennych pomieszczeń, szczególnie gdy posadzi się je w naczyniach, np. kamionkowych czy metalowych miskach. Pamiętajmy tylko o warstwie drenażu na dnie tych niecodziennych doniczek.

Pomysł 3:Kilka doniczek z niedużymi chryzantemami o intensywnie żółtych kwiatach można umieścić w jednym większym naczyniu – stworzymy tym samym efektowną roślinną dekorację, którą można ustawić na stoliku, ławie czy nawet szafce nocnej.

Pomysł 4: Saintpaulie, czyli fiołki afrykańskie, to jedne z najpopularniejszych kwitnących roślin doniczkowych, którymi ozdabiamy nasze domy i mieszkania. Kwiaty te znakomicie nadają się do udekorowania stołu. Wystarczy kilka doniczkowych fiołków o kwiatach w różnym kolorze ale w jednakowych osłonkach rozstawić na uroczyście nakrytym stole. Aby stworzyć piętrową dekorację wystarczy kilka roślin postawić na srebrnej paterze.

Pomysł 5: Kalatea to roślina o wyjątkowo dekoracyjnych liściach. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie roślin różniących się rysunkiem na liściach do stworzenia ciekawej kompozycji. Aby nie stała się ona zbyt „przeładowana” wszystkie egzemplarze wstawmy do jednakowych szarych osłonek.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE