Rolety w wystroju okien: nowe inspiracje w dekoracji okien

2014-09-17 14:02

Rolety już od ponad dekady sukcesywnie wypierają zasłony. Dzięki swojej praktyczności, wygodzie i możliwościom. Rolety to także dekoracje okien. W naszej galerii prezentujemy inspiracje wnętrza, w których rolety są głównym elementem dekoracyjnym w wystroju mieszkania.

Spis treści

  1. Rodzaje rolet a aranżacja okna: zastosowanie dekoracyjne rolet we wnętrzu
  2. Jak zamontować rolety materiałowe: WIDEO

Oprócz praktycznego zastosowania rolet coraz częściej wykorzystujemy je jako element wystroju okna. Prezentujemy pomysły na oryginalne rolety okienne wewnętrzne.

Rodzaje rolet a aranżacja okna: zastosowanie dekoracyjne rolet we wnętrzu

Rodzai rolet dostępnych na rynku jest kilka. Rolety okienne różnią się sposobem montażu (mamy rolety wolno wiszące montowane do ściany lub sufitu, rolety rzymskie, kastowe, z prowadnicami lub bez) oraz tworzywem z jakiego zostały wykonane. Naturalnie nieskończone możliwości aranżacji okien dają nam rolety wykonane z materiału, na których możemy zamieścić jakiś wzór, motyw, lub nawet własne zdjęcie bądź grafikę. Rolety materiałowe mogą mieć również różne wykończenia np. w kształcie trójkąta, półokręgu lub falbanek. Rolety materiałowe występują również w kilku wariantach odnośnie przepuszczania światła. Zależnie od tego jakie jest to pomieszczenie i jakie są nasze preferencje możemy zdecydować się na roletę jednokolorową, roletę od spodu pokrytą srebrną powłoką odbijającą promienie słoneczne, roletę z lżejszej tkaniny blokującej promienie słoneczne jednak zapewniającej dopływ światła do pomieszczenia, roletę jednokolorową z tkaniny pokrytej pastą, która dobrze blokuje promienie słoneczne. Wybierając dany typ rolety możliwości aranżacji okna stają się bardziej ograniczone. W pokoju dziennym najczęściej decydujemy się na rolety oferujące najmniejszy poziom zaciemnienia, dlatego właśnie w nim mamy największe pole do popisu. Motywy na roletach mogą być transparentne, dające efekt trójwymiarowości, z dowolnymi grafikami, zdjęciami i wzorami, które również będą widoczne z zewnątrz.

W naszej galerii prezentujemy pomysły na aranżacje okna z oryginalnymi roletami.

Jak zamontować rolety materiałowe: WIDEO

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE