Rok 2013: ocieplamy aranżacje wnętrz! Sposoby na ciepłe i przytulne wnętrza

2015-01-27 18:22 Agnieszka Zawadzka

Ciepłe i przytulne wnętrze to jedno z częściej pojawiających się kryteriów aranżacji naszego M. W 2013 roku, po istnym zalewie wnętrz stylem minimalistycznym, industrialnym i loftowym, nasze wnętrza zaczęły domagać się odrobiny ciepła. W doborze odpowiednich dodatków i tekstyliów ocieplających nasze wnętrza, wybranych stosownie do stylu, w jakim je urządzono, pomagał nam jak zwykle niezastąpiony magazyn M jak mieszkanie.

Przytulne wnętrze okazało się wcale nie łatwe w aranżacji. Tym trudniej, jeśli dominującym stylem w naszych wnętrzach był styl industrialny, minimalistyczny czy loft.  Szczęśliwie na każdy z nich istnieje spójny stylistycznie, określony sposób na dodanie wnętrzu przyjaznego, ciepłego i przytulnego animuszu. Dużą wiedzę na temat nieoczywistych sposobów i trików ocieplających odbiór nowoczesnego i industrialnego wnętrza zaserwował nam w 2013 roku miesięcznik M jak mieszkanie.

Przytulne wnętrze w stylu loft

Przestrzenne, wielofunkcyjne wnętrza w stylistyce loft, bazowały głównie na płynnym przenikaniu się funkcji w ramach otwartej płaszczyzny wnętrza. I tak część kuchenna stapiała się z jadalnią połączoną z częścią wypoczynkową pokoju dziennego.Dzięki temu zyskiwaliśmy przestrzeń do wspólnego przebywania, ale i kłopot w postaci ujednolicenia i zgrania ze sobą dekoracji i dodatków dla wszystkich pomieszczeń o odrębnych przecież funkcjach. Elementem wpływającym zarówno na definiowanie stylu loft jak i  - paradoksalnie – wpływającym na ocieplenie aranżacji, jest niezastąpiona cegła na ścianie. Może stać się motywem przewodnim aranżacji, zmierzającej w swej intencji do uzyskania ciepłego i przytulnego efektu. Ciepła, oryginalnie czerwona cegła doskonale współ egzystuje z dekoracjami z kolorowego, przeziernego szkła. Ustawione na ażurowych regałach typu String kolekcje kolorowych, szklanych naczyń zmieniają swoje oblicze wraz z porami dnia. Dzięki dużym oknom i sporej dawce światła w przestrzeniach typu loft , kolory przeziernego szkła tworzą niesamowite, przestrzenne, barwne plamy wszystkich ścianach wnętrza. W zależności od kąta padania światła i stopnia jego absorpcji przez szkło, uzyskujemy jaskrawe bądź przygaszone, barwne refleksy we wnętrzu. Ten drobny zabieg niesamowicie ociepla surową aranżację, a serwowanie napoi w kolorowym, kryształowym szkle sprawia tak gospodarzom jak i gościom niekłamaną przyjemność.