Pierwsze kwiaty wiosenne. 9 najpiękniejszych zwiastunów wiosny!

2024-03-20 11:34

Wiosenne dekoracje do domu poprawią nasze samopoczucie po długiej zimie. Do wiosennej metamorfozy wnętrza wykorzystaj wiosenne kwiaty. Oto najpopularniejsze i najpiękniejsze wiosenne kwiaty, z których możemy stworzyć atrakcyjne dekoracje.

Spis treści

  1. Najpiękniejsze wiosenne kwiaty
  2. Pierwsze wiosenne kwiaty nazwy - TOP 9
  3. Wiosenne dekoracje do domu. Inspiracje
  4. Hiacynty w doniczce. Jak dbać o hiacynty w domu?

Po ciągnących się w nieskończoność długich zimowych miesiącach z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Nawet jeśli nie widać jej jeszcze na zewnątrz, możemy ją przywołać wiosennymi dekoracjami w domu.

Znakomitym pomysłem na wiosenne aranżacje wnętrz jest wykorzystanie kwitnących wiosną roślin cebulowych i pokojowych. Można z nich stworzyć jasne, radosne kompozycje, dzięki którym wiosna zagości w naszych domach.

Najpiękniejsze wiosenne kwiaty

Do wiosennych roślinnych aranżacji wnętrz najchętniej wykorzystywane są doniczkowe rośliny cebulowe kwitnące wiosną – narcyzy, hiacynty, tulipany, szafirki, krokusy. W sprzedaży już pod koniec zimy oferta tych kwiatów jest ogromna. Kupić je możemy nie tylko w kwiaciarniach czy sklepach bądź centrach ogrodniczych, ale również w licznych marketach, a nawet większych sklepach sieciowych. Dodatkową zaletą roślin cebulowych jest to, że po przekwitnięciu, cebulki możemy posadzić w ogrodzie i cieszyć się pięknymi kwiatami w kolejne wiosny.

Pierwsze wiosenne kwiaty nazwy - TOP 9

Narcyzy w doniczkach znakomicie nadają się do wiosennych dekoracji ze względu na atrakcyjny, intensywnie żółty kolor kwiatów. Najczęściej w sprzedaży oferowana jest odmiana ‘Tête-à-tête’, charakteryzująca się drobnymi kwiatami o dość długiej trąbce. Hiacynty doniczkowe dostępne są w różnych kolorach. I choć najczęściej kupujemy rośliny o różowych lub niebieskich kwiatach, to również białe i żółte stają się popularne.

Tulipany, krokusy czy szafirki w doniczkach – to kolejne rośliny cebulowe, bez których wiosenne dekoracje nie mogą się obyć. Do wiosennych dekoracji możemy także użyć pokojowe rośliny doniczkowe kwitnące wiosną. Należą do nich m.in.: prymule (czyli pierwiosnki), begonie, azalie, hortensje.

Prymule, czyli pierwiosnki – to bardzo chętnie kupowane wiosenne kwiaty. Dostępne w wielu barwach: od białej, przez żółtą, pomarańczową, czerwoną do fioletowej, pozwalają stworzyć wiosenne kompozycje w różnej kolorystyce.

Do wiosennej aranżacji domu znakomicie nadają się także obficie kwitnące azalie czy begonie. Wystarczy doniczkę z rośliną wstawić do ozdobnej osłonki i już mamy wiosnę w domu.

Tworząc roślinne kompozycje możemy łączyć ze sobą różne gatunki. Znakomicie wyglądają na przykład narcyzy połączone z hiacyntami czy prymulowo-narcyzowy bukiet.

Pamiętajmy, by przy zakupie dokładnie obejrzeć egzemplarz i sprawdzić, czy roślina jest zdrowa i w dobrej kondycji. Kupujemy też rośliny, których nie wszystkie kwiaty są rozwinięte, wtedy będziemy mogli cieszyć się nimi dłużej. Narcyzy i hiacynty najlepiej kupować jeszcze w pąkach – i tak w naszych ciepłych mieszkaniach kwiaty szybko się rozwiną.

Wiosenne dekoracje do domu. Inspiracje

Hiacynty w doniczce. Jak dbać o hiacynty w domu?

DIY: minimalistyczna misa z masy samoutwardzalnej air dry clay. Tutorial krok po kroku