Ozdoby bożonarodzeniowe na okno. Jak ozdobić okno na święta Bożego Narodzenia?

2023-12-22 12:48

Jeśli właśnie jesteś w trakcie tworzenia w swoim domu świątecznej aranżacji, nie zapominaj o oknie i parapecie. To bardzo wdzięczne miejsca, które można za pomocą zawieszek, światełek, girland, świeczników i innych dekoracji zamienić w naprawdę magiczne miejsce. Dowiedz się, jak ozdobić okno na święta Bożego Narodzenia i zobacz najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe na okno.

Spis treści

  1. Jak ozdobić okna na święta? Dekoracje bożonarodzeniowe na okno w zimowym klimacie
  2. Jak ozdobić parapet na święta Bożego Narodzenia?
  3. Co powiesić w oknie na święta? Lampki świąteczne

Ozdabiając dom na Boże Narodzenie, pamiętajmy także o dekoracji okna. Stworzy ona we wnętrzu magiczny klimat, szczególnie jeśli pogoda płata nam figla i zamiast mroźnej zimy mamy wciąż szaroburą jesień.

Dzięki dekoracjom świątecznym na parapecie zapomnimy o nie zawsze przyjaznej aurze, a oczekiwanie na Boże Narodzenie będzie jeszcze przyjemniejsze. Polecane dekoracje bożonarodzeniowe na okna to np. różnorodne figurki, świąteczne stroiki czy ozdobne naklejki na szybę. Warto również rozświetlić okno lampkami choinkowymi, by pięknie się prezentowało także z zewnątrz.

Jak ozdobić okna na święta? Dekoracje bożonarodzeniowe na okno w zimowym klimacie

Ostatnie lata w Polsce są na tyle przewrotne, że częściej mamy opady śniegu na Wielkanoc niż na Wigilię! Wczesnozimowa plucha może skutecznie pozbawić świątecznego entuzjazmu, dlatego warto przygotować środki zaradcze w postaci dekoracji bożonarodzeniowych na okna.

Zimowy nastrój możemy łatwo wyczarować, zdobiąc okno drobiazgami w kolorze białym i błękitnym. Do szyby przyklejmy mieniące się śnieżynki, a na parapecie połóżmy białą tkaninę albo pióra, które będą imitować śnieg. Na tym postawmy białe świece w doniczkach albo gałązki świerku i powstanie urokliwa, świąteczna aranżacja okna.

Jak ozdobić okno na święta?
Autor: Materiały prasowe/Westwing

Jak ozdobić parapet na święta Bożego Narodzenia?

Dekoracyjny stroik adwentowy nowoczesny ze świecami możemy ustawić na parapecie niemal miesiąc przed Bożym Narodzeniem. Zamiast tradycyjnego, okrągłego wianka wybierzmy oczywiście kształt dopasowany do parapetu.

Taki wieniec łatwo zrobić samemu np. z drewnianej skrzyneczki. Dodajemy do niej cztery świece, bombki, szyszki i odrobinę iglaków. Więcej do szczęścia nie trzeba! Ciekawy efekt dekoracyjny zapewnia też mech.

Co jeśli nie wieniec adwentowy? Możliwości ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Na parapecie na czas Bożego Narodzenia pięknie zaprezentują się świece pod każdą postacią – umieszczone w świecznikach, lampionach świątecznych czy dekoracyjnych latarenkach.

Możemy też stworzyć autorskie dekoracje z bombek choinkowych, szyszek, suszonych plastrów pomarańczy, kory cynamonu, lukrowanych świątecznych pierniczków czy różnorodnych ozdób świątecznych ręcznie robionych.

Co powiesić w oknie na święta? Lampki świąteczne

Dekoracyjne oświetlenie okna na święta pozwala wyczarować świąteczną aurę nawet na miesiąc przed Wigilią! Radosne oczekiwanie warto dodatkowo wspomóc wieńcem adwentowym ze świecami, które pięknie będą komponować się ze światłem lampek choinkowych.

A gdzie umieścić lampki? Najprościej na ramie okna. Lżejsze lampki z dekoracyjnymi żarówkami (np. w formie gwiazdek czy śnieżynek) można również przyczepić do firanek.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiszące ozdoby świąteczne na okno, ozdoby świąteczne na parapet. Jak ozdobić okno na Boże Narodzenie?

QUIZ PRL: Jak się mieszkało za komuny? Pamiętasz te mieszkania?

Pytanie 1 z 10
W domach z betonu nie było:
DIY: pakowanie prezentów last minute: proste a efektowne sposoby krok po kroku