Modny detal: kosz z trawy morskiej w aranżacji wnętrz ZASTOSOWANIE

2015-09-30 15:17 Agnieszka Zawadzka

Kosz z trawy morskiej to prawdziwy wnętrzarski HIT, spopularyzowany dodatkowo przez wnętrzarskich blogerów. Elastyczne właściwości kosza z trawy morskiej pozwoliły na nadanie mu nowych funkcji w aranżacji wnętrz salonów. sypialni, pracowni i pokoi młodzieżowych. Jak eksponować we wnętrzach modny kosz z trawy morskiej? Oto kilka trendów wartych powielenia w Twoim wnętrzu!

Modny kosz z trawy morskiej to stylowy dodatek w aranżacji wnętrz jasnych i przejrzystych, okraszonych subtelną zielenią i naturalnymi materiałami. Tak, styl skandynawski zdaje się wymarzonym tłem dla naturalnej dekoracji w formie kosza. Niemniej naturalne materiały dodatków równie spektakularnie wpisują się w styl industrialny, prowansalski, eko czy folk. Jak eksponować kosz z trawy morskiej we wnętrzu? Jakie funkcje oprócz dekoracyjnej może z powodzeniem spełniać w aranżacji?

Kosz z trawy morskiej: modny detal z funkcją

Kosz z trawy morskiej przyjął się w aranżacjach w stylu skandynawskim (monochromatycznym i bardzo świetlistym) jako oryginalna osłonka do wielkogabarytowych roślin doniczkowych. Świetliste, duże okna - chętnie i celowo eksponowane we wnętrzach w tym stylu – doskonale sprawdzają się jako tło dla ekspozycji modnych roślin doniczkowych do salonu. Oryginalna osłonka wielkiej donicy odczaruje gabaryty naczynia i ciekawie wyeksponuje zielone poszycie.

Najmodniejsze rośliny do salonu!

Bardziej oczywista funkcja kosza z trawy morskiej w przestrzeni salonu to gazetownik. Podręczny, estetyczny kosz umieszczony w pobliżu sofy i stolika pomocniczego, zaaranżuje modny kącik czytelniczy, skłaniający do relaksu. W koszu z trawy morskiej doskonale przechowuje się także zrolowane plakaty, projekty lub mapy. Większy gabarytowo kosz posłużyć może jako kosz na zebrane pranie lub jako schowek na podręczne siatki, torby i reklamówki w kuchni. W koszu z trawy morskiej możemy także przechowywać suchą żywność i traktować go jako estetyczną spiżarkę w aneksie kuchennym otwartym na salon. Kosz z trawy morskiej to także idealny kompromis na przechowywanie dziecięcych zabawek, którymi maluchy bawią się w przestrzeni salonu – nie zakłóca estetycznego ładu wnętrza, a spełnia funkcje organizacyjne.