Markizy zewnętrzne Solar marki Fakro: a u nas miły chłód!

2019-06-01 5:00

Gdy upał doskwiera i trudno się przed nim skryć, rozwiązaniem mogą być dobre osłony okienne. Markizy zewnętrzne Solar marki Fakro zatrzymują promienie słońca przed szybą i nie zasłaniają widoku na zewnątrz! Ale to nie wszystkie funkcje, za które przyznajemy im Rekomendację „M jak Mieszkanie”.

Typowe wewnętrzne osłony okienne ograniczają dopływ światła do pomieszczenia, jednak nie chronią go przed nagrzewaniem. Natomiast standardowe zewnętrzne rolety zatrzymują ciepło przed szybą, lecz przy okazji blokują dostęp światła do środka. W markizach zewnętrznych Fakro połączono zalety obu rodzajów osłon.

Markizy Solar są zrobione z odpornej na czynniki pogodowe siateczkowej tkaniny (z włókien szklanych powlekanych PCV). Rozprasza ona przenikające przez nią światło, eliminuje męczące dla oczu refleksy. Stwarza więc idealne warunki do oglądania telewizji czy pracy przy komputerze.

I najważniejsze – ponieważ emituje ciepło na zewnątrz, temperatura w domu spada nawet o 10°C. Zbawienne, gdy żar leje się z nieba! Dodatkowo, w ciągu dnia markiza chroni przed spojrzeniami sąsiadów, ale nie zasłania domownikom widoku rozciągającego się za oknem.

Markizy zewnętrzne Solar marki Fakro: a u nas miły chłód!

Autor: Materiały prasowe Fakro

Kto ma wysokie okna, zwraca uwagę na to, w jaki sposób obsługuje się osłony okienne. Do rodziny markiz zewnętrznych Fakro, oprócz modeli sterowanych ręcznie (VMZ), należą także wersje obsługiwane za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w systemie bezprzewodowym (modele VMZ Z-Wave). Są one zasilane elektrycznie.

 

Szczególnie warte zainteresowania są markizy VMZ Solar z systemem obsługi automatycznej, które pobierają energię ze słońca. Wyposażono je w panel fotowoltaiczny i układ elektroniki – umożliwiające samoczynną regulację zależnie od stopnia nasłonecznienia.

Markizy zewnętrzne Solar marki Fakro: a u nas miły chłód!
Autor: Materiały prasowe Fakro

Więcej na fakro.pl

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE