MARKIZA: najlepsza ochrona w letnie upały

2013-05-27 12:31

Markizy to najlepszy sposób na ochronę przed letnimi upałami. Jeśli chcesz stworzyć cień i schować się przed ostrym słońcem na swoim tarasie lub balkonie, nie zastanawiaj się długo, najlepszy sposób to markiza! 

Spis treści

  1. Markiza: najlepsza na taras lub balkon
  2. Markizy: dodatkowe opcje
  3. Markizy: modny element dekoracyjny

Promienie słońca w trakcie dnia nagrzewają wnętrze, a natarasie czy balkonie robi się duszno. Pomyśl o funkcjonalnej markizie, która zapewni trochę cienia i chłodu. Są łatwe w montażu i posiadają automatyczne sterowanie. Zainspiruj się pomysłami na ładną aranżację markizy w Twoim domu.

Markiza: najlepsza na taras lub balkon

Markiza to najlepszy sposób na zacienienie balkonów i tarasów. Sprawia, że mniej światła słonecznego dotrze do wnętrza. Dzięki nim nasz dom nie nagrzewa się tak silnie, a co więcej funkcjonalne markizy tworzą ładny, zacieniony zakątek. Większość markiz jest wyposażona w standardowy mechanizm – korbę do regulacji zadaszenia.

Markizy: dodatkowe opcje

Droższe wersje markizy wyposażone są w czujnik nasłonecznienia i siły wiatru, który rejestruje każdą zmianę pogody i reaguje na nią poprzez odpowiednie dostosowanie pozycji markizy. Dzięki emu markiza automatycznie się otwiera, gdy zaświeci słońce, lub zostaje schowana w kasecie wtedy, kiedy mocniej zawieje wiatr. Czujniki nasłonecznienia i siły wiatru stanowią niezwykle praktyczną pomoc. Markizysą także wyposażone w stelaż aluminiowy z opuszczanymi ramionami, które napinają tkaninę.

Markizy: modny element dekoracyjny

Markizy są pięknym elementem dekoracyjnym. Markiza tarasowa stosowana jest jako osłona przeciwsłoneczna tarasów, dużych balkonów, witryn sklepowych, ogródków przy restauracjach czy kawiarniach. Skutecznie odcinają od słońca, pozwalając na miłe spędzenie czasu pod nią w upalne dni, a w razie niepogody chronią również przed deszczem. Markiza najczęściej wykonana jest z tkaniny akrylowych, o wysokiej trwałości kolorów, przepuszczalności powietrza oraz wodoodporności.

Markiza, inspiracje, zobacz: GALERIA!

Markiza
Autor: archiwum PIękna czerwona markiza, wspaniale odbija światło.
Nasi Partnerzy polecają