Kolorowe wzory na ścianę i podłogę: retro motywy i naturalne materiały

2014-03-07 11:31 Agnieszka Zawadzka

Kolorowe wzory na ścianę i podłogę zawojowały ostatnio światowe trendy! Podpowiadamy, które kolorowe wzory na ścianę i podłogę przyjmą się w naszym klimacie, do jakich pomieszczeń możemy je dedykowac i z czym zestawiać. Zainspiruj się nowościami w kolorach i wzorach na ścianę i podłogę!

Kolorowe wzory na ścianę i podłogę potrafią diametralnie odmienić wnętrze. Walcząc ze stereotypem kiczowatych fototapet rodem z lat 90., producenci (mali i duzi) sukcesywnie starają się obalić złe skojarzenia, proponując kolorowe połacie tapet i dywanów we wzorach zaczerpniętych wprost ze światowych trendów wnętrzarskich. Jakie motywy z powodzeniem afiliują się na naszym, rodzimym gruncie - oto pomysły na dekoracyjne ściany.

Kolorowe wzory na ścianę i podłogę: skandynawskie klimaty

Bardzo ciepło i dość trwale przyjęte zostały przez naszych rodaków kolorowe wzory na ścianę i podłogę w klimacie wnętrz skandynawskich. Lubimy wnętrza jasne, lekko surowe, z subtelnymi, ludowymi motywami naszych północnych ziomków. Nieco prymitywizujące kwiatki i listki, sprawiające wrażenie malowanych ręką dziecka, pojawiają się często na monochromatycznej zastawie stołowej, filiżankach czy zasłonach. Projektanci, zainspirowani tym niesłabnącym trendem, postanowili przenieść ten motyw na dekoracyjne ściany. I dodać im odrobiny zgaszonego koloru, który tak pięknie komponuje się z ciepłym i klimatycznym stylem retro.

Kolorowe wzory na ścianę i podłogę: kolory zdjęć z dzieciństwa

Kolory dominujące w modnych odsłonach retro-tapet to przede wszystkim ciepły kolor bursztynowy i spiżowy, kolor umbry, sepii i koniaku, popielatej szarości, pąsowego i cielistego różu, czy ceglastej minii. Kolory te znakomicie wpisują się w stylistykę ciepłej Kalifornii lat ’60, a więc drewnianych okładzin i mebli, skórzanych tapicerek i prostych, designerskich mebli na metalowych stelażach. Uzyskujemy wrażenie wnętrza dobrze zaprojektowanego, z przemyślaną dekoracją ścienną. Zwłaszcza, że kolorowe wzory na ścianę i podłogę w powyższej odsłonie są ta uniwersalne, że pasują zarówno do wyważonego, oszczędnego salonu, jak i do bardziej zwariowanego pokoju dziecięcego. Inspirujmy się dobrymi wzorami, z pewnością zaprocentują one w naszych wnętrzach i w świadomości.