Klosze do lamp: odmieniamy wnętrze kloszami do lamp!

2016-02-19 16:48 Agnieszka Zawadzka

Odświeżenie wystroju i klimatu wnętrza dzięki wymianie klosza do lampy to ciekawy pomysł na szybki "refresz" dawnej aranżacji. Zobaczcie, jak za pomocą wymiany takiego detalu, jakim jest klosz do lampy, zmianie podlega cała aranżacja. Jakie opcje mamy do wyboru?

Klosz do lampy potrafi odmienić cały stylistyczny anturaż salonu czy sypialni, a kolor i intensyfikacja innego oświetlenia (za sprawą zmienionego klosza) stworzy odrębny klimat. Zdarzyć się może, że nie poznamy w pierwszej chwili tak odmienionego światłem znajomego pomieszczenia.

Klosze do lamp: szybka odmiana wystroju

Gotowe lampy do wnętrz, które zachwycają - kosztują. Na ich cenę wpływa niebanalny projekt, cenne materiały i precyzja wykonania. Dobrze zaprojektowane lampy warte są swojej ceny. Jeśli jednak mamy ograniczony budżet na wystrój wnętrz, a jesteśmy "z tych co to" lubią dopracowany detal i ostateczny sznyt, postawmy na aranżację wnętrz... oświetleniem.

Najłatwiej będzie nam z wnętrzem w stylu loft. Proste (i tanie) oprawy oświetlenia wystarczy zawiesić odpowiednio nisko nad stołem czy kącikiem wypoczynkowym, i zwieńczyć ciepłym światłem żarówki żarnikowej. Koszt przedsięwzięcia niewielki, za to efekt znakomity i bardzo industrialny. Chcąc uzyskać ciekawsze efekty, rozprowadźmy oświetlenie na kilku kablach, wieszając je na różnej wysokości i wieńcząc żarówkami o zróżnicowanych kształtach (okrągłych, podłóżnych, klasycznych, w kształcie łezki itd.). Możemy też zebrać kilka kabli oświetlenia i spiąć je razem tuż przy puszce. Industrialny loftowy żyrandol gotowy.

Klosze do lamp w służbie klimatu

Barwione i celowo niedoskonałe szkło kloszów lamp stołowych (pełne pęcherzyków powietrza i subtelnych zarysowań) wprowadzi do wnętrza bardzo miękkie i ciepłe wiązki światła, idealne na wieczór i tuż przed snem. Ciepła i zgaszona kolorystyka szklanych kloszów (butelkowa zieleń, dymna żółć, szarości i pudrowe róże) lekko i nienachalnie wtopią się w aranżację. Za to pełnią efektu zachwycą wieczorem.

Klosze do lamp: inspiracje do różnych wnętrz

Nie wiesz, jakie klosze do lamp wybrać? Skorzystaj z naszych propozycji! W galeriach znajdziesz różnego rodzaju oświetlenie dobrane do wystroju wnętrz, m.in. wnętrza w stylu skandynawskim, nowoczesnym czy glamour.