Jesienne dekoracje stołu: jak urokliwie podjąć gości jesienną porą?

2021-09-27 9:30

Jesień to niezwykle wdzięczna pora roku dla domowych dekoracji. Bogata w naturalne lub inspirowane naturą elementy zachęca do samodzielnego wykonania licznych jesiennych dekoracji stołu. Poszukaliśmy trochę inspiracji!

Spis treści

  1. Jesienne dekoracje stołu: natura sine qua non
  2. Jesienne dekoracje stołu: czar i urok świec

Długie, jesienne wieczory jeszcze częściej skłaniają nas do wspólnych rozmów przy stole z filiżanką pysznej herbaty. Nastrojowe wieczory skłaniające do zwierzeń warto dodatkowo uświetnić prawdziwie jesienną dekoracją stołu. Na co postawić i od czego zacząć?

Jesienne dekoracje stołu: natura sine qua non

W myśl łacińskiej sentencji, natura jest czynnikiem niezbędnym i koniecznym dla prawdziwie jesiennej dekoracji stołu. Czerpmy z tego, co oferuje nam ziemia i przyroda w tej ognistej, przepełnionej ciepłymi barwami porze roku. Zbierajmy kolorowe liście klonu i kasztana i twórzmy z nich bogate kompozycje w wazonach i misach. Zebrane kasztany i żołędzie wsypujmy do szklanych świeczników wieńcząc kompozycję płonącą świeczką. Dekorujmy potrawy i ciasta korzystając z szablonów w kształcie listków. Eksponujmy dodatki w kolorach pomarańczy, złota i miedzi, które podbiją efekt naturalnych elementów dekoracyjnych. Jesienne kwiaty, jak astry, chryzantemy czy wrzosy warto eksponować w zwartych, skupionych kompozycjach. Przeźroczyste, ale kolorowe szkło wazonów dodatkowo wprowadzi do wnętrza ciekawe refleksy, które zagrają dzięki wodzie i ognikom świec. Jesienne warzywa, które tętnią kolorami, wykorzystaj na sezonowe potrawy lub jako luźną dekorację stołu. Miniaturowe dynie z dekoracyjnych odmian to prawdziwie jesienny element dekoracji stołu: wdzięczny i – oczywiście - naturalny.

Jesienne dekoracje stołu: czar i urok świec

Nic tak cudownie nie tworzy klimatu przy jesiennych biesiadach przy stole, jak świece. Ciekawie zaaranżowane świeczniki, czy neutralne kandelabry wzbogacone świecami w złotych odcieniach to drobiazgi, które spektakularnie podnoszą rangę nastroju. W ciepłym kolorze świec piękniej się na siebie patrzy, co również jest dodatkowym atutem jesiennej dekoracji stołu.

ZRÓB TO SAM: świecznik na jesienne wieczory! (SZABLON)

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE