Jak ubrać choinkę w stylu rustykalnym? Wybieramy bombki i ozdoby choinkowe z materiałów naturalnych

2015-12-15 12:08 Monika Czerwińska-Konarska

Choinka jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem Bożego Narodzenia. A choinka w stylu rustykalnym jest chyba pierwszą nam znaną? Ozdobiona czerwonym jabłkami i podwieszona pod sufitem? Zobaczcie jakie teraz wybraliśmy ozdoby i bombki do ubrania choinki w stylu rustykalnym.

Choinka w stylu rustykalnym ozdobiona jest bombkami kolorowymi, wykonanymi z materiałów naturalnych. Choinka w stylu rustykalnym jest chyba najbardziej kolorową i wesołą spośród lubianych przez nas stylów na Boże Narodzenie. Jest bezpretensjonalna i uwielbiana przez dzieci. Często też bardziej pachnąca niż inne. Ciekawi dlaczego?

Jak ubrać choinkę w stylu rustykalnym? 

Choinka w stylu rustykalnym jest bardzo kolorowa. Znajdziemy na niej bombki w kolorze czerwonym, białym, niebieskim, zielonym, żółtym i białym. Ozdoby choinkowe w stylu rustykalnym są także przeróżnych kształtów.

Zobacz: ozdoby choinkowe z filcu DIY >>>

Często przypominają postaci Mikołaja, krasnoludków, aniołków, zwierząt domowych i przedmiotów codziennego użytku - sanki, narty, dzwonki, domki. Bombki w stylu rustykalnym to też grzyby - muchomory, choinki. Klasyką bombek w stylu rustykalnym są czerwone rajskie jabłuszka, gwiazdy i serca. Także słomkowe i papierowe łańcuchy.

Zobacz: choinka w stylu skandynawskim [WIDEO]

Duże wpływy stylu rustykalnego możemy zauważyć w choinkach w stylu eko i w stylu skandynawskim. Kiedyś ludową choinkę rozświetlały świece, teraz oczywiście lampki elektryczne. Wybierajmy jednak lampki o ciepłym, żółtawym świetle - jak najbardziej przypominającym światło naturalne, raczej nie niebieskie.

Bombki w stylu rustykalnym z materiałów naturalnych 

Bombki w stylu rustykalnym najczęściej zrobione są z materiałów naturalnych. Jest to papier, słoma, drewno, kolorowe tkaniny i włóczka. Także ozdoby choinkowe w stylu rustykalnym to po prostu pierniki, kruche ciasteczka, suszone rajskie jabłka i suszone plasterki pomarańczy. Znajdziemy też fantazyjnie połączoną w pęczki korę cynamonu i gwiazdki anyżu. Choinka w stylu rustykalnym jest zatem nie tylko wyjątkowa kolorowa ale też obłędnie pachnie. Dzięki temu, że ozdoby choinkowe w stylu rustykalnym zrobione sa z materiałów naturalnych sporo z nich możemy zrobić w domu. Zazwyczaj zatrudniamy wtedy do pomocy dzieci. Jest to okazja nie tylko umozliwiająca rozwój manualny najmłodszych ale także dająca możliwiość spędzenia wspólnie czasu przed Bozym Narodzeniem. Wspólnie wykonane ozdoby przechowujemy zazwyczaj pieczołowicie.

Czytaj też: przepisy na świąteczne pierniczki