Dodatki i dekoracje wnętrz, czyli biżuteria domu

2007-05-23 2:00

Piękne wnętrze jest jak piękna kobieta. Chce być rozpieszczane prezentami. Lubi drobiazgi i dekoracje, tj. wazony, ramki, kryształy, puzderka, które dyskretnie podkreślą wystrój mieszkania. Urządzając wnętrza nie zapomnij o dodatkach.

Postanowiliśmy wytropić biżuterię domową, czyli dekoracje wnętrz, i pokazać ją w pełnej krasie. Okazuje się, że pomiędzy ozdobami, które zakładamy na siebie a dodatkami do domu, które zdobią nasze wnętrza, można zauważyć daleko idące analogie. Wazony, ramki, lustra, kryształy, puzderka mają często te same formy i ornamenty, podobne kolory i materiały jak biżuteria.

Biżuteria rządzi się jednak trochę innymi prawami. To rzecz tak osobista, że nie zawsze poddaje się kaprysom bezlitosnej dyktatorki mody. Bardziej zależy od indywidualnego stylu, a ten nie jest kwestią trendu, lecz gustu. Najistotniejszą cechą wszelkich dodatków jest to, aby po prostu sprawiały przyjemność noszącej je osobie.

Dodatki wnętrzarskie
Autor: Marcin Czechowicz Roleta okienna ozdobiona kolorowymi kryształkami.

Dodoatki do domu: ozdoby według pór roku

Są takie ozdoby do domu, które ściśle łączą się z jedną, konkretną porą roku. Do nich należą na pewno wszystkie szklane paciorki nawlekane na niewidoczne żyłki, w które przyozdabiają się dziewczęta w letnich kwiecistych sukienkach. Małe, przezroczyste kryształki szkła, barwione na różne kolory, zatrzymują w sobie promienie słońca. Dom ubrany w dekoracje, takie jak paciorki połyskujące uwięzionymi wewnątrz promykami słonecznymi, staje się nasycony światłem. Urzeka świeżym, dziewczęcym pięknem. Jednak takie piękno jest ulotne - odchodzi w zapomnienie wraz z ostatnimi ciepłymi promieniami wrześniowego słońca... aż do czerwca następnego roku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022