Dodatki i dekoracje wnętrz, czyli biżuteria domu

2007-05-23 2:00 Magdalena Kochanowska

Piękne wnętrze jest jak piękna kobieta. Chce być rozpieszczane prezentami. Lubi drobiazgi i dekoracje, tj. wazony, ramki, kryształy, puzderka, które dyskretnie podkreślą wystrój mieszkania. Urządzając wnętrza nie zapomnij o dodatkach.

Postanowiliśmy wytropić biżuterię domową, czyli dekoracje wnętrz, i pokazać ją w pełnej krasie. Okazuje się, że pomiędzy ozdobami, które zakładamy na siebie a dodatkami do domu, które zdobią nasze wnętrza, można zauważyć daleko idące analogie. Wazony, ramki, lustra, kryształy, puzderka mają często te same formy i ornamenty, podobne kolory i materiały jak biżuteria.

Biżuteria rządzi się jednak trochę innymi prawami. To rzecz tak osobista, że nie zawsze poddaje się kaprysom bezlitosnej dyktatorki mody. Bardziej zależy od indywidualnego stylu, a ten nie jest kwestią trendu, lecz gustu. Najistotniejszą cechą wszelkich dodatków jest to, aby po prostu sprawiały przyjemność noszącej je osobie.

Dodatki wnętrzarskie
Autor: Marcin Czechowicz Roleta okienna ozdobiona kolorowymi kryształkami.

Dodoatki do domu: ozdoby według pór roku

Są takie ozdoby do domu, które ściśle łączą się z jedną, konkretną porą roku. Do nich należą na pewno wszystkie szklane paciorki nawlekane na niewidoczne żyłki, w które przyozdabiają się dziewczęta w letnich kwiecistych sukienkach. Małe, przezroczyste kryształki szkła, barwione na różne kolory, zatrzymują w sobie promienie słońca. Dom ubrany w dekoracje, takie jak paciorki połyskujące uwięzionymi wewnątrz promykami słonecznymi, staje się nasycony światłem. Urzeka świeżym, dziewczęcym pięknem. Jednak takie piękno jest ulotne - odchodzi w zapomnienie wraz z ostatnimi ciepłymi promieniami wrześniowego słońca... aż do czerwca następnego roku.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021