Dodatki do domu: lawendowe dodatki do wnętrz w stylu prowansalskim!

2014-08-21 14:38 Milena Tuzimek

Lawenda i fiolet niezmiennie kojarzą nam się z wnętrzami w stylu prowansalskim. Jeśli chcecie mieć w domu namiastkę Prowansji śmiało wybierzcie lawendowe dodatki, dzięki którym Wasze wnętrze nabierze kolorytu i przywoła na myśl skąpane w słońcu pola lawendy. Zobaczcie aż 30 LAWENDOWYCH INSPIRACJI!

Dodatki są jednym z ważniejszych elementów aranżacji stylowych wnętrz. To one sprawiają, że w kilka chwil możemy odmienić swój salon, kuchnię czy sypialnię. Wystarczy kilka ozdobnych poduszek, wazon, ramka na zdjęcia i świecznik, czy stylowy zegar, aby nasz pokój zyskał nowe życie. Jeśli uwielbiacie kolor fioletowy i marzycie o stworzeniu namiastki Prowansji w swoim domu, koniecznie zdecydujcie się na lawendowe dodatki. To one nadadzą wnętrzu w stylu prowansalskim kolorytu i sprawią, że stanie się ono przytulnym i idealnym miejscem do spędzania czasu.

Dodatki do domu: jakie dodatki do salonu w stylu prowansalskim?

Styl prowansalski wymaga konsekwencji, dlatego nie każdy podjemuje się aranżacji wnętrza w klimacie rodem z południowej Francji. Elementami must have stylu prowansalskiego będą przydymione fiolety, kredowa biel lub błękit na ścianach oraz surowe, drewniane, jakby niewykończone kredensy, otwarte półki i regały. Często również będą to meble bielone bądź przecierane. Powtarzającym się motywem we wnętrzach w stylu prowansalskim będą bukiety lawendy i naturalne tkaniny, jak np. len. Styl prowansalski to przede wszystkim pochwała natury i sielskie klimaty w połączeniu z francuskim wdziękiem. Jednak nawet jeśli nasz salon nie jest doskonałym odzwierciedleniem stylu prowansalskiego, nie oznacza to rezygnacji z dodaków w kolorze lawendowym. Lawendowe dodatki doskonale pasują do wnętrz z dominującym kolorem białym i szarością. Odcienie fioletu wpływają na nas uspokajająco i odprężająco, dlatego kolor ten tak chętnie jest wybierany do salonu, pokoju dziennego i sypialni. Poszukując lawendowych dodatków do salonu warto zdecydowac się na świece zapachowe, olejki i perfumy do wnętrz, dzięki którym przeniesiemy atmosferę rozgrzanych słońcem pól lawendy. Nie zapominajmy też o dekoracyjnych poduszkach, podkładkach na stół i ramkach na zdjęcia z motywem lawendowych kwiatów. W galerii znajdziecie przegląd dodatków, które pomogą Wam stworzyć namiastkę stylu prowansalskiego w wybranym wnętrzu!