Dekoracje z lampek choinkowych. Choinka z lampek na ścianę. Co można zrobić z lampek choinkowych?

2023-12-05 20:51

Święta Bożego Narodzenia nierozerwalnie łączą się ze światłem lampek choinkowych. Jeśli nie planujemy tradycyjnej choinki albo chcielibyśmy dodatkowo przystroić nasze mieszkanie, warto użyć łańcuchów świetlnych. Zobacz 17 najpiękniejszych dekoracji świątecznych z lampek choinkowych.

Spis treści

  1. Jak zawiesić lampki choinkowe na ścianie?
  2. Jak ozdobić sypialnię na święta?
  3. Kompozycja z lampek choinkowych
  4. Dekoracje stołu
  5. Lampki choinkowe w szkle
  6. Lampki choinkowe na meblach, obrazach
  7. Girlanda z lampek na schody
  8. Kurtyna świetlna
  9. Dekoracje świąteczne z lampek choinkowych - 17 inspiracji

Dla dobrego efektu przemyślmy najpierw całość dekoracji, żeby nasz dom nie przybrał krzykliwego jarmarcznego stylu. Dobrze, jeżeli kolorystyka lampek choinkowych współgra z pomieszczeniami. Białe żarówki pasują zawsze, ale uwaga na barwę światła!

W lepiej wygląda ciepły odcień, a nowoczesnych czy o charakterze loftowym mogą sprawdzić się bardziej te o zimnej barwie. Lepiej wyglądają również palące się stale niż migające. Warto także wypróbować podłączenie ściemniacza — w mroku pięknie wyglądają nastrojowe, ledwo tlące się punkciki. Nie twórzmy natłoku, szczególnie w jednym pomieszczeniu - wykonajmy jedną efektowną instalację, dobrze dobraną do wnętrza.

Pamiętajmy zawsze też o bezpieczeństwie montażu, szczególnie jeśli mamy małe dzieci. Jeżeli planujemy zakup nowych lampek, przejrzyjmy ofertę i dopasujmy ją do naszego pomysłu - dostępne są najróżniejsze kształty zarówno geometryczne, np. kule, sześciany, LED-owe „węże”, jak i w kształcie gwiazdek, sopli, reniferów czy kryształów. Możemy też przebierać w wielkościach - od drobniutkich do przeskalowanych.

Jak zawiesić lampki choinkowe na ścianie?

Na pustej ścianie w dowolnym pomieszczeniu możemy stworzyć napis ze sznura lampek choinkowych niczym neon. Lampki mocujemy np. na specjalne, niebrudzące "plastelinki". Można też wykorzystać taśmę malarską albo jeżeli ściana jest z boazerii, oprzeć wszystko na pineskach delikatnie wbitych w łączenia.

Inne rozwiązanie? Stelaż z giętkiego drutu, do którego mocujemy sznur lampek, podwiązując lub przyklejając taśmą, i dopiero całość montujemy na ścianie. Taki napis da się też stworzyć na dużej tafli lustra.

Jak ozdobić sypialnię na święta?

Jeśli mamy w sypialni łóżko z wezgłowiem, wspaniale będzie się prezentować upięty ciąg lampek choinkowych na jego szczycie (sam bądź wzbogacony o sztuczne gałązki igliwia). Podobnie można przystroić górę oparcia kanapy w salonie.

Kompozycja z lampek choinkowych

Dobrze wyglądają lampki choinkowe gęsto położone na komodzie, stoliku, lub dekorujące kominek. Wzmocnimy efekt, gdy na blacie postawimy oparte o ścianę lustro, które zwielokrotni blask.

Dekoracje stołu

Wykorzystajmy szklany stół lub stolik kawowy. Rozciągnięte pod mlecznym szkłem sznury lampek choinkowych stworzą bajeczne jasne punkciki.

Lampki choinkowe w szkle

Wspaniale wyglądają lampki choinkowe wrzucone do dużego szklanego wazonu, najlepiej jak najprostszego, szklanej misy albo zamknięte pod szklaną kopułą. Taką świetlną kompozycję, zasilaną baterią, możemy postawić wszędzie - także w korytarzu czy łazience.

Lampki choinkowe na meblach, obrazach

Urodę antyków możemy podkreślić z okazji świąt. Jeżeli np. mamy na ścianie duże portrety w bogatych ramach, warto im dodać obwódkę z lampek.

Tak samo możemy postąpić z szafą o bogatych kształtach. Dobrze wówczas jak najstaranniej powtórzyć ozdobne obrysy świetlnym sznurem, a staną się one niebanalną ozdobą wnętrza.

Girlanda z lampek na schody

Duże możliwości dekoracyjne w mieszkaniach dwupoziomowych lub domkach stwarza poręcz schodów. Można ją po prostu owinąć spiralnie „wężem” z lampek choinkowych LED. Przy okazji subtelnie oświetlimy schody. Do lampek warto dodać inne dekoracje, takie jak sztuczne gałązki igliwia, bombki, koraliki.

Kurtyna świetlna

Jeżeli dysponujemy dużym minimalistycznym wnętrzem z pustą ścianą, można na całej jej powierzchni rozpiąć gęstą siatkę świetlną. Takie systemy lampek przeznaczone są zwykle do dekoracji zewnętrznej domów, ale jeśli uda nam się dobrać delikatne światło (lub znacznie je osłabić ściemniaczem), efekt będzie spektakularny.

Niestandardowe wykorzystanie oświetlenia świątecznego, oprócz uatrakcyjnienia wnętrz, sprawi, że staną się one niepowtarzalne. Do niektórych dekoracji tak się przyzwyczaimy, że być może zostaną z nami na dłużej!

Dekoracje świąteczne z lampek choinkowych - 17 inspiracji

Eleganckie ozdoby świąteczne. Najpiękniejsze dekoracje świąteczne

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY