Dekoracje z kwiatów w mieszkaniu w nietypowych naczyniach i miejscach

2015-04-07 12:23

Dekoracje domu to też nietypowe dekoracje z kwiatów. Kwiaty w mieszkaniu są piękną i naturalną ozdobą. Zaletą takich dekoracji z kwiatów jest, to że zawsze będą wyjątkowe, świeże i pachnące. Może wymagają od nas trochę więcej uwagi niż poduszki i narzuty, ale też są dużo bardziej wyraziste i zaskakujące niż tradycyjne dodatki do domu.

Spis treści

  1. Dekoracje domu: rośliny w mieszkaniu w nietypowych naczyniach
  2. Dodatki do domu: dekoracje z kwiatów i ziół w mieszkaniu
  3. Dekoracje domu: zielone obrazy w mieszkaniu
  4. Dekoracje do domu: a może roślinna lampa?
  5. Dodatki do domu: dekoracje z kwiatów w torbach, torebkach albo …kaloszach
  6. Dodatki do domu: a może wiszące ogrody?

Kwiaty w mieszkaniu czy to w tradycyjnej glinianej donicy, czy w wyszukanym naczyniu zawsze wprowadzają świeży nastrój do wnętrza. Są, cudowną zieloną ozdobą domu. Zmieniające się pory roku, dłuższy lub krótszy dzień, inne światło wpadające do domu sprawiają, że mamy ochotę zmieniać dekoracje w naszych domach. Wymyślamy nowe poduszki, pledy narzuty. Niektórzy mają nawet wiosenno-letnie wersje zasłon i dywanów. Ale do przechowywania takich dekoracji potrzebne jest miejsce w domu. Może warto zastanowić się nad innym rodzajem dekoracji do domu? Może dekoracje z kwiatów będą dobrym pomysłem? Możemy je wymieniać raz na jakiś czas więc zawsze będą inne. Nigdy nie trafimy na takie same kwiaty czy rośliny zielone. Ale żeby było jeszcze ciekawiej postarajmy się o niebanalne naczynia do eksponowania kwiatów w mieszkaniu.

Dekoracje domu: rośliny w mieszkaniu w nietypowych naczyniach

Cała zabawa polega tym, by zwykłe rośliny i kwiaty w mieszkaniu wyeksponować w niezwykły sposób. Czyli musimy postarać się o nietypowe i nieprzewidywalne naczynia na kwiaty doniczkowe. Jednak sam pomysł to nie wszystko. Naczynia muszą dać nam możliwość pielęgnacji roślin. Bo tylko taka zadbana, kwiatowa dekoracja do domu odpłaci nam się tym, że będzie w wyjątkowy sposób zdobiła mieszkanie, dom, albo miejsce pracy.

Dodatki do domu: dekoracje z kwiatów i ziół w mieszkaniu

Dobrym pomysłem dla tych, którzy interesują się dekoracją wnętrz i kulinariami jest stół kuchenny z wbudowaną, wzdłuż jednego z boków lub na środku, donicą do uprawy świeżych ziół. Nie dość, że taki stół - donica jest efektowną dekoracją kuchni i salonu, to jeszcze zawsze mamy pod ręką świeże zioła i przyprawy. Okazuje się, że nawet zwykłe zioła mogą stać się wyjątkowym i pachnącym dodatkiem do domu.

Dekoracje domu: zielone obrazy w mieszkaniu

Zielone obrazy to znakomite rozwiązanie dla wielbicieli sztuki i nietypowych rozwiązań do wnętrz. Pionowe, żywe obrazy są nowoczesnym pomysłem na wiszący ogród w mieszkaniu, ale zajmujący tyle miejsca co obraz na ścianie. Rama posiada 12 specjalnie skonstruowanych kieszonek, w których sadzimy rośliny w minimalnej ilości ziemi. Rama wyposażona jest również w system nawadniania. Chyba niewielu z nas może się poszczycić taką dekoracją z kwiatów w mieszkaniu?

Dekoracje do domu: a może roślinna lampa?

Roślinna lampa, to oprawa lampy, która jest jednocześnie doniczką. W zależności od kształtu i wielkości rośliny będziemy zawsze właścicielami innej lampy. Czasem zmieniająca się roślina będzie powodowała zmianę tej samej lampy. Zawsze będzie to nietypowa gra światła i cieni. Jest to na pewno ciekawy i nietuzinkowy pomysł na aranżację wnętrz.

Dodatki do domu: dekoracje z kwiatów w torbach, torebkach albo …kaloszach

Wszystkie nietypowe naczynia będą nadawały się do posadzenia w nich roślin jeśli tylko będzie w nich miejsce na pojemnik z ziemią i możliwość podlewania. W domu pod miastem możemy wykorzystać kalosze – zresztą designerzy podchwycili ten pomysł i zrobili już specjalne ceramiczne kalosze służące jako donice lub wazony. Zamiast wyrzucać ulubioną torbę na zakupy lub torebkę wykorzystajmy je jako nietuzinkowe naczynia na dekoracje z kwiatów. Będzie to swojego rodzaju wkład w ruch „slow design” dbający o środowisko naturalne.

Dodatki do domu: a może wiszące ogrody?

Okazuje się, że w domu możemy zorganizować „wiszące ogrody”, czyli wiszące doniczki w stylu nowoczesnym. Są one wyposażone w specjalne zbiorniki dostarczające roślinom regularnie wodę. Takie wiszące doniczki znakomicie wyglądają nad stołem w jadalni lub nad wyspą kuchenną (na przykład z ulubionymi ziołami). Najlepsze jest to, że jest to naprawdę oryginalna dekoracja z kwiatów, ale nie wymagająca od nas dodatkowego wielkiego zaangażowania i wysiłku.