Dekoracje świąteczne ze światełek choinkowych: jak dekorować wnętrze światełkami choinkowymi?

2018-12-12 11:16 Agnieszka Zawadzka
Dekoracje świąteczne ze światełek choinkowych
Autor: Thinkstockphotos.com

Świąteczna dekoracja wnętrz z użyciem światełek choinkowych to prosty sposób na klimatyczną, zimową aranżację. Jak wykorzystać drzemiący w lampkach choinkowych potencjał dekoracyjny? Jakie rodzaje światełek choinkowych nadają się do świątecznej dekoracji wnętrz?

Zimowy czas okołoświąteczny to znakomity moment, aby przemyśleć świąteczne dekoracje naszego wnętrza. Kiedy za oknem zimowa aura, niejako na przekór pogodzie marzymy, aby nasze wnętrza były w tym czasie przytulne, ciepłe i jeszcze bardziej klimatyczne niż ma to miejsce o innych porach roku. Jak więc najszybciej wyczarować klimatyczne dekoracje świąteczne we wnętrzach? Sprawdź nasze pomysły na szybkie i klimatyczne dekoracje świąteczne z lampek choinkowych!

Dekoracje świąteczne: lampki choinkowe kolory i kształty

Światełka choinkowe to sam w sobie temat wart odrębnej uwagi. Zróżnicowanie lampek choinkowych pod względem kształtów i kolorów, jest już nieskończenie wiele. Aby stworzyć za ich pomocą klimatyczną i pasującą do wnętrza dekorację świąteczną, nie musimy czekać do Gwiazdki i pachnącej choinki w salonie. Za pomocą sznura światełek choinkowych możemy udekorować nasze wnętrza już dużo wcześniej.

Które lampki świąteczne będą najodpowiedniejsze do klimatycznej dekoracji wnętrza? Oczywiście te o neutralnej, ciepłej, białej barwie. Taki kolor światełek lub lampek choinkowych pasować będzie do każdego wystroju wnętrz, nie będzie gryzł się z kolorami ścian, mebli, tkanin. Kształt obudów ledowych żarówek światełek choinkowych jest już bardziej dowolny. Najbardziej neutralne i wdzięczne będą okrągłe osłonki z mlecznego szkła – przydymione szkiełko miękko rozproszy światło, a bezpretensjonalna oprawa wkomponuje się w każdą stylistykę wnętrza. Inne rozwiązania to oczywiście kształty opraw kojarzące się ze świętami: gwiazdki, śnieżynki, serduszka, a nawet renifery. 

Dekoracje świąteczne ze światełek choinkowych: miejsca i układy

Jeśli mamy już wybrane światełka choinkowe przeznaczone na świąteczną dekorację wnętrza, pozostaje nam jedynie wybrać najlepsze miejsce dla ich ekspozycji. W zależności od tego, jaki efekt finalny chcemy uzyskać za pomocą światełek, wybrać możemy spośród kilku sprawdzonych miejsc.

1. Światełka świąteczne na regale

Zawieszony prosto sznur światełek choinkowych wzdłuż jednej krawędzi regału na książki, stworzy zaciszny i klimatyczny kącik, zachęcający do lektury. Lampki zawiesić możemy także poprzecznie, wzdłuż półek regału, tworząc spontaniczne podświetlenie książkowych zbiorów.

2. Światełka świąteczne na komodzie

Lampki LED-owe nie nagrzewają się mocno. Dzięki temu możemy bez obaw wkładać je do naczyń szklanych zamkniętych od góry.

3. Światełka świąteczne w dekoracji stołu

Najdelikatniejsze światełka choinkowe, LED-owe „łezki”, wystarczy rozsnuć w wolnych przestrzeniach świątecznego stołu, by nawet mimo zwykłej zastawy wykreować niezwykły nastrój przyjęcia.

Światełka choinkowe w dekoracji stołu
Autor: mat. prasowe Tchibo Delikatne LED-owe lampki choinkowe, tzw. łezki, pięknie rozświetlą świąteczny stół.

4. Światełka świąteczne na lustrze

Światełka choinkowe zawieszone wokół lustra w przedpokoju, nadadzą świątecznej i klimatycznej aury wnetrzu już od progu. Lustro dodatkowo spotęguje ciepłe światło padające z lampek i ociepli lustrzane odbicie każdej przeglądającej się w zwierciadle osoby.

5. Światełka świąteczne przy oknie

Dekoracyjne lampki choinkowe w oknie, ułożone wzdłuż parapetu, miękko oświetlą firanki, które w tym czasie mogą nosić świąteczne motywy (śnieżynki, koronki, bombki itp.). Zawieszone wzdłuż karnisza, nonszalancko i klimatycznie doświetlą fragment wnętrza.

6. Światełka świąteczne wokół drzwi

Światełka choinkowe upięte wzdłuż ościeżnicy (naokoło drzwi wejściowych) spektakularnie wyróżnią strefę wejścia. Tak wyróżnione ciepłym światłem wejście zachwyci i wyróżni naszych gości, a wnętrzu przyda świątecznego klimatu.

7. Światełka świąteczne przy schodach

Świąteczne światełka choinkowe upięte poniżej poręczy barierki na domowej klatce schodowej wprowadzą nie tylko świąteczny nastrój, ale i dodatkowo klimatycznie oświetlą schody.

Światełka choinkowe w dekoracji domu: obejrzyj inspirującą galerię!