Dekoracje świąteczne: zobacz dodatki w oczekiwaniu na święta. INSPIRACJE!

2015-11-03 19:00 Monika Czerwińska-Konarska

Święta to czas na który czekamy przez cały rok. Już chcielibyśmy wyjmować ulubione dodatki dekoracyjne, świece, robić stroiki. A właściwie czemu nie? Pokazujemy INSPIRACJE jak ozdobić dom w oczekiwaniu na święta.

Ozdobne, kolorowe świece lub banalne tealigty ale w ładnych lampionach mogą pojawić się w naszych domach na długo przed świętami. Kto powiedział, że tylko Boże Narodzenie jest czasem, kiedy wnętrza domu powinny rozświetlone blaskiem świec. Czas na świece i małe dekoracje świąteczne zaczyna się po zmianie czasu na zimowy – kiedy wieczory stają się naprawdę długie. A wiec do dzieła!

Dekoracje świąteczne: świece przed wszystkim

Świece są ozdobą, która rozświetla nasz dom praktycznie przez cały rok. Zmieniamy tylko świeczniki i lampiony. Ale im dzień staje się krótszy tym chętniej sięgamy po świece i tealighty. Boże Narodzenie to czas szczególny. Przykładamy wtedy wielką uwagę do aranżacji wnętrz. Ale przed świętami, nawet w listopadzie nasze domy też mogą wyglądać ładnie.

Zobacz: święta w stylu skandynawskim

Spotykamy się wtedy ze znajomymi i przyjaciółmi, celebrujemy pyszne jedzenie, może więc wcześniej zadbać o dodatki dekoracyjne. Błyszczące, odbijające światło świeczniki lub szklane, przezroczyste lampiony sprawdzą się idealnie. Świece może ustawiać pojedynczo, możemy je grupować na modnych tacach, możemy zestawiać ze sobą ozdobne świeczniki. Świece możemy ustawiać na stolikach kawowych, komodach, półkach, i innych dostępnych ale bezpiecznych powierzchniach.

Dekoracje świąteczne: szyszki, stroiki, gwiazdy…

Pomysłów na dekoracje świąteczne domu jest całe mnóstwo. Są typowo świąteczne, które ustawiamy przed samymi świętami, ale są takie, które mogą nas cieszyć na długo przed świętami. Są to dekoracje z szyszek, własnoręcznie zebranych lub kupionych, prawdziwe gałęzie choinek, amarylisy, hiacynty – typowe kwiaty na Boże Narodzenie w Skandynawii, orzechy, pięknie pachnące owoce cytrusowe ozdobione goździkami. Możemy samodzielnie przygotować stroiki na stoliki kawowe z szyszek lub orzechów włoskich. Są gwiazdy wieszane w oknach lub tak modne ostatnio lampiony – domki ustawiane na parapetach. Takie pierwsze przedświąteczne dekoracje umilą nam nie tylko długie wieczory ale skrócą czas czekania na święta.

Więcej: ozdoby świąteczne w kolorze białym