Dekoracja stołu weselnego. 10 POMYSŁÓW na stół państwa młodych

2017-12-10 13:38 Milena Tuzimek

Dekoracja stołu weselnego jest tak ważna, bo to stół państwa młodych jest centralnym punktem uroczystości. Dekoracje stołu weselnego powinny być eleganckie i stylowe. Prezentujemy 10 pomysłów na oryginalne dekoracje stołu weselnego! Zobacz, jakie wybrać bukiety na stół weselny.

Stół państwa młodych to miejsce, na które zwrócone są spojrzenia zebranych na uroczystości gości. Warto zadbać, aby dekoracja stołu weselnego, przy którym zasiądą świeżo upieczeni małżonkowie, była wyjątkowa. Dekoracja powinna nawiązywać do motywu przewodniego wesela i wyróżniać się na tle pozostałych stołów państwa młodych, które również powinny być odpowiednio udekorowane. Pamiętajmy, że aby dekoracja weselna była dopracowana, warto również wykonać dekoracje krzeseł na ślub.

Zobacz również: Zrób to sam - kolejne pomysły >>>

Dekoracje stołu pary młodej: najpopularniejsze kompozycje kwiatowe w aranżacji weselnego stołu

Najpopularniejszą dekoracją stołu państwa młodych jest duża kompozycja ze świeżych kwiatów ustawiona na środku, zazwyczaj przed parą młodą. Najczęściej jest to podłużna niska kompozycja, która nie będzie ograniczała widoczności, a jednocześnie będzie prezentowała się bardzo okazale. Kwiaty pojawiające się w tej dekoracji mogą nawiązywać do bukietu panny młodej. Możemy zdecydować się też na neutralną kompozycję z białymi bądź kremowymi różami czy liliami. Ogromną popularnością w dekoracji stołu państwa młodych cieszą się piwonie. Moda na te kwiaty przywędrowała do nas znad oceanu i podbija nasz rodzimy rynek. Dekoracja stołu weselnego może nawiązywać do różnych stylów lub motywów kolorystycznych. Decydując się na dekorację ślubną w stylu glamour, pamiętajmy, aby kompozycje kwiatowe były utrzymane w kolorystyce bieli, srebra, różu lub fioletu.

Złote dekoracje ślubne - ZDJĘCIA

Ślub z przepychem? Świetnie sprawdzą się złote dekoracje ślubne. Poniżej znajdziesz gotowe pomysły w galerii zdjęć.

Dekoracje ślubne stołu i otoczenia

W ślubnej dekoracji stołu państwa młodych obok kwiatów mogą pojawić się dekoracyjne świeczniki lub świece owinięte tasiemkami z kryształkami i obowiązkowo bukiety na stół weselny. Oprócz ozdób, które pojawią się na stole, możemy pomyśleć również o niebanalnej dekoracji krzeseł. Duża zmiana na przełomie kilku lat zaszła w dekoracji ściany, na tle której siedzi para młoda. Jeszcze kilka lat temu pojawiały się tam dekoracyjne obrączki lub serca ze styropianu. Teraz są to zwykle dekoracyjne jednobarwne zasłony, ogromne lustra czy kompozycje z kwiatów. Coraz częściej pojawia się tam duże zdjęcie pary młodej.

Poznaj kolejne inspiracje w poniższych galeriach zdjęć.

Dekoracja stołu weselnego z wiosennym akcentem

Lato to najchętniej wybierany czas na śluby i zakładanie rodziny. A co z wiosną? Ta piękna pora roku oferuje nam bogactwa, które z powodzeniem możemy wykorzystać podczas organizacji najważniejszego dnia w życiu. Wprowadź wiosenny akcent na stół weselny, niech współtworzy on wyjątkową atmosferę!

  • Zacznijmy od dekoracji stołu weselnego. Serwetki nie musisz ozdobnie składać i umieszczać jej przy talerzu. Możesz złożyć ją w kwadrat, przewiązać satynową wstążką i udekorować żywymi stokrotkami. Taka dekoracja świetnie będzie prezentować się na talerzyku do zakąsek.
  • Zamiast związanych wstążeczką kieliszków miejsce dla państwa młodych można zaznaczyć, ustawiając pomiędzy ich nakryciami słodką przekąskę z tabliczkami „Pani” i „Pan”.
  • Zamiast wizytówek kierujących gości na ich miejsca – zdobądź ich zdjęcia (najlepiej jak najstarsze) – niech sami znajdą siebie. Zabawa będzie przednia! Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie polecane jest na przyjęcia ślubne z małą liczbą gości. W przeciwnym wypadku powstanie spore zamieszanie.
  • Bukiety na stół weselny często przeszkadzają w swobodnej konwersacji. Zamiast nich przed każdym nakryciem może stanąć płaskie naczynie z pływającą w nim główką kwiatu. Nastrojowe oświetlenie zapewnią duże świece różnej grubości i wysokości, umieszczone w cylindrycznych szklanych naczyniach.
  • Serwetki można także złożyć w dekoracyjne niesymetryczne wachlarze i przewiązać tiulowymi wstążkami w kontrastowym kolorze, najlepiej takim współgrającym z barwą kwiatów.
  • Wiosennego charakteru dodadzą ślubnym dekoracjom akcenty w barwie świeżej zieleni. Mogą to być dekoracyjne kokardy z tiulu, którymi przewiązane zostaną krzesła. Dobrze, by miały odcień zbliżony do koloru liści z dekoracji roślinnych.

Dekoracja stołu weselnego: bukiety z wykorzystaniem ażurowych osłonek IKEA!

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego stramy się, aby wszystko odbywało się zgodnie z planem i było dopracowane w każdym calu. Ważnym elementem wesela są ślubne dodatki i dekoracje. To one po części są odpowiedzialne za uroczystą atmosferę tego dnia. Oprócz dekoracji kościoła, domu czy samochodu warto pamiętać też o dekoracji stołu. Dzięki nim weselny obiad upłynie nam przyjemniejszej atmosferze.

Najpopularniejszą i najbardziej efektowną dekoracją stołu weselnego będzie kompozycja z żywych kwiatów. Decydując się na tego typu aranżację stołu na wesele, warto pamiętać o tym, aby bukiety nie przeszkadzały siedzącym naprzeciw siebie gościom. Idealnym rozwiązaniem są ślubne dekoracje umieszczone w niewysokich, ozdobnych wazonach i pojemnikach. Tu idealnie sprawdzi się ażurowa osłonka IKEA. Biały kolor doskonale pasuje do okazji, a co ważniejsze możemy umieścić w niej niemal każdy rodzaj kwiatów. Idealnie prezentują się róże, hiacynty, hortensje, astry, piwonie i białe dalie.