Dekoracje różnych pomieszczeń w domu kwiatami doniczkowymi

2015-11-02 16:23 Magdalena Michalak

Kwiaty doniczkowe można ustawiać w domu w różnych pomieszczeniach – nie tylko w salonie czy pokojach dziennych, ale również w kuchni, łazience czy sypialni.

Kwiaty doniczkowe mogą służyć nie tylko do ozdoby domowych pomieszczeń, ale również do nadania im odpowiedniego charakteru. Rośliny doniczkowe znakomicie nadają się do dopełnienia aranżacji wnętrza. Najczęściej ustawiamy kwiaty doniczkowe w największych pomieszczeniach w domu. Zazwyczaj jest to salon lub duży pokój dzienny. Warto jednak udekorować kwiatami doniczkowymi także inne pomieszczenia w domu.

Kwiaty doniczkowe w kuchni

Bardzo dobrym pomysłem jest udekorowanie kwiatami doniczkowymi kuchni. W tym pomieszczeniu zazwyczaj jest ciepło, wybierzmy więc takie gatunki roślin doniczkowych, które dobrze się czują w takich warunkach. Z pokolenia na pokolenie przekazywana jest informacja, że w pomieszczeniach kuchennych, w których gotuje się na kuchence gazowej, znakomicie rosną fiołki afrykańskie (saintpaulie). Sprawdźcie sami, czy jest to prawda!

Kwiaty doniczkowe w łazience

Jeśli tylko mamy łazienkę z oknem, warto pokusić się o ustawienie w niej kilku kwiatów doniczkowych. Bardzo dobrze w pomieszczeniach łazienkowych prezentowały się będą rośliny o ozdobnych liściach, szczególnie jeśli ściany i podłoga będą w pastelowych kolorach. W łazience bardzo dobrze będą się czuły rośliny, które do prawidłowego wzrostu potrzebują wysokiej wilgotności powietrza.

Kwiaty doniczkowe w przedpokoju

Przedpokój to domowe pomieszczenie, w którym zazwyczaj dostęp światła jest dość ograniczony, ale nie panują tam egipskie ciemności. Jeśli chcemy ożywić wnętrze przedpokoju roślinami doniczkowymi, wybierzemy takie, które lubią półcień, a nawet lekki cień.