Zasłony i firanki do łazienki, salonu - pomysły, inspiracje, ZDJĘCIA

2013-05-20 10:29

Przedstawiamy pomysły na firanki do łazienki, firany i zasłony do salonu - czyli modne aranżacje okna z firanką i zasłoną w roli głównej. Udekoruj okna tak, aby do pokoju czy łazienki wnikało jak najwięcej światła. Odsłonisz przy tym parapet, idealne miejsce na kwiatowe kompozycje!

Spis treści

  1. Firanki do łazienki: dekoracja okna łazienkowego
  2. Wybieramy zasłony i firanki do salonu: porady stylisty
  3. Zasłony i firanki do łazienki i pokoju: galerie zdjęć

Jeśli masz łazienkę z oknem, warto zadbać o jego ładną aranżację. Tkaniny, w tym również firanki czy rolety, to ważny element dekoracyjny w łazience. Wprowadzenie do łazienki materiałów, kolorów, wzorów i faktur sprawi, że to pomieszczenie będzie bardziej indywidualne, stanie się miejscem, w którym lubimy przebywać.

Firanki do łazienki: dekoracja okna łazienkowego

Nie ma powodu, by rezygnować w łazience z zasłon, firanek, czy rolet - zadbaj tylko o dobrą wentylację. Wybierając firanki do łazienki, unikaj jedwabiu i aksamitu. Lepiej się sprawdzą naturalne materiały, takiej jak bawełna czy len. W łazience warto postawić na proste dekoracje okna. Firanki powinny być łatwe do zdjęcia i uprania. Warto zdecydować się też na proste sposoby wieszania firanek w łazience: na karniszu za pomocą szelek, dziurek czy tasiemek.

Wybieramy zasłony i firanki do salonu: porady stylisty

Wybierając firanki i zasłony do dekoracji okna w pokoju, możesz zdecydować się na odcienie bliskie koloru ścian, wtedy dekoracja okna stopi się z tłem. Jeśli odważnie skontrastujesz kolor zasłon i ścian, wówczas okno będzie mocnym akcentem we wnętrzu. Zestawiając tkaniny zasłon i firanek, różnicuj wzory, kolory i faktury. Łącz matowe z błyszczącymi, lejące ze sztywnymi, ażury i koronki z gęsto tkanymi. Lekkie woale dobrze wyglądają z materiami mięsistymi, np. aksamitami lub żakardami.

Zobacz też: Jak modnie upiąć firanki? Porady i aranżacje>>

Zasłony i firanki do łazienki i pokoju: galerie zdjęć

Żeby atrakcyjnie udekorować okna w domu, trzeba mieć pomysł, czym i jak je ozdobić. Pokazujemy mnóstwo ciekawych inspiracji, które pomogą Ci wybrać zasłony i firanki do łazienki, salonu.

Sprawdź też: Łazienka z oknem - aranżacje >>>