Zasłony i firanki do łazienki, salonu - pomysły, inspiracje, ZDJĘCIA

2013-05-20 10:29

Przedstawiamy pomysły na firanki do łazienki, firany i zasłony do salonu - czyli modne aranżacje okna z firanką i zasłoną w roli głównej. Udekoruj okna tak, aby do pokoju czy łazienki wnikało jak najwięcej światła. Odsłonisz przy tym parapet, idealne miejsce na kwiatowe kompozycje!

Spis treści

  1. Firanki do łazienki: dekoracja okna łazienkowego
  2. Wybieramy zasłony i firanki do salonu: porady stylisty
  3. Zasłony i firanki do łazienki i pokoju: galerie zdjęć

Jeśli masz łazienkę z oknem, warto zadbać o jego ładną aranżację. Tkaniny, w tym również firanki czy rolety, to ważny element dekoracyjny w łazience. Wprowadzenie do łazienki materiałów, kolorów, wzorów i faktur sprawi, że to pomieszczenie będzie bardziej indywidualne, stanie się miejscem, w którym lubimy przebywać.

Firanki do łazienki: dekoracja okna łazienkowego

Nie ma powodu, by rezygnować w łazience z zasłon, firanek, czy rolet - zadbaj tylko o dobrą wentylację. Wybierając firanki do łazienki, unikaj jedwabiu i aksamitu. Lepiej się sprawdzą naturalne materiały, takiej jak bawełna czy len. W łazience warto postawić na proste dekoracje okna. Firanki powinny być łatwe do zdjęcia i uprania. Warto zdecydować się też na proste sposoby wieszania firanek w łazience: na karniszu za pomocą szelek, dziurek czy tasiemek.

Wybieramy zasłony i firanki do salonu: porady stylisty

Wybierając firanki i zasłony do dekoracji okna w pokoju, możesz zdecydować się na odcienie bliskie koloru ścian, wtedy dekoracja okna stopi się z tłem. Jeśli odważnie skontrastujesz kolor zasłon i ścian, wówczas okno będzie mocnym akcentem we wnętrzu. Zestawiając tkaniny zasłon i firanek, różnicuj wzory, kolory i faktury. Łącz matowe z błyszczącymi, lejące ze sztywnymi, ażury i koronki z gęsto tkanymi. Lekkie woale dobrze wyglądają z materiami mięsistymi, np. aksamitami lub żakardami.

Zobacz też: Jak modnie upiąć firanki? Porady i aranżacje>>

Zasłony i firanki do łazienki i pokoju: galerie zdjęć

Żeby atrakcyjnie udekorować okna w domu, trzeba mieć pomysł, czym i jak je ozdobić. Pokazujemy mnóstwo ciekawych inspiracji, które pomogą Ci wybrać zasłony i firanki do łazienki, salonu.

Sprawdź też: Łazienka z oknem - aranżacje >>>

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE