Wystrój okien: pomysły na dekoracje okna. Porady, zdjęcia, inspiracje

2018-01-24 17:02 Redakcja

Wystrój okien dopasowany do wielkości i stylu wnętrza upiększy je skuteczniej niż jakakolwiek dekoracja. Wybraliśmy dekoracje okien z prawdziwych mieszkań. Zobaczcie ciekawe pomysły na wystrój okien [GALERIA ZDJĘĆ].

Jeśli chcecie mieć przytulne wnętrza, zadbajcie o wystrój okien. Nawet we wnętrzu w stylu nowoczesnym można zastosować ciekawe rozwiązania dotyczące wystroju okien. Jeśli dobrze dobierzemy wzory i kolor tkanin do dekoracji okien, nawet wiedeńskie rolety zdobne drapowaniami będą dobrze wyglądały.

Roleta wiedeńska to bryt materiału, który przy podciąganiu do góry tworzy w dolnej części delikatne marszczenia. Pasuje zarówno do wnętrz tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Najlepiej wygląda jako dekoracja okna średniej szerokości.

Wystrój okien w minimalistycznym salonie

Ładne zasłony, firany, rolety powieszone w minimalistycznym salonie wprowadzą do niego miękkość i lekką niefrasobliwość. Na zasłony nadaje się prawie każda tkanina, a ich uszycie jest stosunkowo łatwe. Możecie też kupić gotowe zasłony i firany, ich wybór jest bardzo duży. Zanim zabierzecie się za dekoracje okien, zastanówcie się, jaki kolor zasłon, firan czy rolet będzie pasował do waszego pokoju. Przykładowo w sypialni do dekoracji okien sprawdzą się tkaniny w ciemnym kolorze lub podbite podszewką, bo skutecznie zacieniają wnętrze. Jeśli wybierzemy wzorzyste zasłony, pamiętajmy, że takie dekoracje okien wyraźnie wpływają na styl i proporcje pomieszczenia.

..  Wybieramy firany do salonu i sypialni >>>

..  Firanki do kuchni, zasłony, zazdrostki, panele – PORADNIK >>>

Wystrój okien we wnętrzu w stylu klasycznym

Jeśli wnętrza w stylu klasycznym, w stonowanych barwach, lepiej zdecydujmy się na podobną dekorację okna. Ładnie sprawdzą się okienne zazdrostki – z klasycznych koronkowych firan lub kolorowych materiałów. Gdy połączymy je z żywymi kwiatami w wazonie lub doniczkach, efekt będzie bardzo przyjemny dla oka. Ciekawie mogą wyglądać również kryształowe naczynia i ozdoby, które ustawimy na kuchennym parapecie. Warto też dekoracje okien dopasować do koloru ścian, obicia kanapy, poduszek czy obicia krzeseł.

Wystrój okien: liczy się pomysł

Wnętrza w stylu nowoczesnym możemy przystroić podobnymi dekoracjami okien. Ciekawie będą się prezentować naklejki na szyby, które podkreślą charakter nowatorskiej aranżacji okna. Zamiast klasycznej zazdrostki powieśmy w oknie flagę ulubionego kraju albo zdjęcie wydrukowane na materiale. Także oryginalne i nietypowe zawieszki na okna doskonale się tutaj sprawdzą.

Dekoracje okna - zdjęcia

Jeśli szukacie pomysłu na wystrój okien, obejrzyjcie naszą galerię zdjęć. Wybraliśmy ładne dekoracje okien z prawdziwych mieszkań. Niezależnie od tego, jaki lubicie styl, prezentowane na zdjeciach dekoracje okien są dobrze dopasowane do wystroju wnętrza, w którym się znajdują. A to bardzo ważna zasada w urządzaniu wnętrz, by wszystkie elementy ze sobą współgrały.

Wystrój okna: zobacz GALERIE salonów w różnych stylach

Jeśli nie masz pomysłu, na jaki wystrój okna się zdecydować, zobacz nasze galerie. Znajdziesz w nich zdjęcia salonów urządzonych w różnych stylach.

A na okna – plisy!
Plisy – dekoracyjne żaluzje do dużych przeszkleń

Autor: mat. prasowe Anwis

Dzięki plisom przesłonisz dowolnie wybrany fragment okna, zarówno od góry, jak i od dołu. Sterować nimi możesz za pomocą uchwytów zlokalizowanych na górnej i dolnej rynnie sterującej, za pośrednictwem mechanizmu sznurkowego lub koralikowego, a także sprężynowego lub elektrycznego.

Plisy pozwalają na zastosowanie dwóch tkanin w jednym systemie. Szeroka gama materiałów, transparentnych, półprzezroczystych i zaciemniających, pozwoli precyzyjnie dopasować osłonę do funkcji pomieszczenia.

Żaluzje plisowane umożliwiają dekorowanie zarówno okien standardowych, jak i tych o nietypowych kształtach (trapezy, trójkąty, wielokąty, półkola) lub niestandardowym rozmieszczeniu. Zwinięte zajmują niewielką powierzchnię szyby. Dzięki temu wnętrze może być widne i odpowiednio nasłonecznione, niezależnie od gramatury wybranego materiału.

Więcej w specjalnym serwisie stylikomfort.urzadzamy.pl oraz na anwis.pl

Wystrój okna: zobacz GALERIE salonów w różnych stylach

Jeśli nie masz pomysłu, na jaki wystrój okna się zdecydować, zobacz nasze galerie. Znajdziesz w nich zdjęcia salonów urządzonych w różnych stylach.